Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Podolec ma już fanów w całej Polsce

Anna Podolec ma już fanów w całej Polsce

Jest następczyni Małgorzaty Glinki! Tak mówi się o urodzonej w Soninie Annie Podolec, która siatkarskiego abecadła uczyła się u trenera Bogdana Dudka w Łańcucie. Podolec, która chciałaby kiedyś wyjechać do ligi włoskiej, ma już wielu fanów w Polsce.

Dużo bym dała, aby tak było. Jestem skromną dziewczyną, nie myślę o takich zaszczytach, bo nie wiem, czy by mi się z tą myślą lepiej grało. Trzeba po prostu robić swoje. I to wszystko… – uśmiecha się blondwłosa siatkarka.

Opinie o tym, że Anna Podolec będzie mocnym punktem naszej reprezentacji, w której zabraknie Glinki, nie są wcale przesadzone. Anna, dla której Glinka jest sportowym idolem, spisuje się bardzo dobrze, zbiera pochlebne recenzje.Kadra na mistrzostwa świata w Japonii (zaczynają się za niespełna trzy tygodnie) zostanie ustalona po zgrupowaniu w Chinach, ale trudno sobie wyobrazić, że Podolec może w niej zabraknąć. Tym niemniej, na pytanie, czy ona sama czuje się pewniakiem w ekipie trenera Ireneusza Kłosa, nasza atakująca numer 1 mówi: – Proszę o… następne pytanie.

Mam nadzieję, że forma przyjdzie na mistrzostwa i w Japonii będziemy wygrywać. Teraz ćwiczymy najlepsze ustawienia, zgrywamy się – dzieliła się po sanockim dwumeczu Polek z Niemkami zawodniczka, reprezentująca barwy BKS-u Bielsko-Biała. – Im bliżej wyjazd do Japonii, tym czuję się lepiej. Trochę przeszkadza mi kolano, ale problemu już prawie nie ma.

Po wtorkowym rewanżu w hali „Arena Sanok” wygranym przez Polskę 3:2, „złotka” rozjechały się na kilka dni do domów. – Dostałyśmy pięć dni wolnego. Będzie czas, aby trochę ochłonąć, odpocząć, trochę także od siebie, bo ostatnio długo jesteśmy razem. Jadę do domu rodzinnego, bo rodzina dla niej jest bardzo ważna – cieszyła się sportsmenka, która 30 października skończy 21 lat. Urodziny obchodzić będzie w Tokio, w przeddzień inauguracyjnego meczu MŚ z Kenią.

Podolec, która chciałaby kiedyś wyjechać do ligi włoskiej, ma wielu fanów w całej Polsce. Najwierniejsi są jednak w Soninie. Kiedy drużyna z Bielska przyjeżdża na mecz do Mielca, na trybunach zawsze jest mama zawodniczki. – Rodzina zawsze ostro mnie dopinguje. W Sanoku była mama, ciocia, brat i kuzynki. Ważna rzecz mieć takich fanów – chwali się zawodniczka, która z domu w świat, czyli do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, wyjechała w wieku 15 lat. Kiedy tylko ma czas, zawsze wraca.

ANNA PODOLEC

Urodzona 30 października 1985; wzrost: 193 cm; waga: 69 kg; zasięg w ataku: 311 cm zasięg w bloku: 303 cm; pozycja na boisku: atakująca; kluby: MKS Łańcut, SMS Sosnowiec, BKS Stal Bielsko-Biała.

Najważniejsze osiągnięcia: złoty medal ME seniorek; złoty medal ME juniorek; brązowy medal MŚ juniorek; srebrny medal ME kadetek, brązowy medal MŚ kadetek; mistrzyni Polski.

Stan cywilny: panna; hobby: taniec, jazda na rowerze.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved