Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wokół spotkań „Złotek” w Sanoku

Wokół spotkań „Złotek” w Sanoku

- Bardzo długo czekaliśmy na taką imprezę. Aż się doczekaliśmy - zachwycał się Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka przed meczami siatkarek Polski i Niemiec.

Fajna hala, podoba nam się w Sanoku, w którym dawno nie byłem – uśmiechał się pod nosem Waldemar Wspaniały, wiceprezes PZPS i kierownik reprezentacji kobiet. – To dla nas ważne mecze, bo ostatnie przed wyjazdem na zgrupowanie do Chin. Mamy kłopoty. Brakuje Agaty Mróz i Marii Liktoras. O Małgorzacie Glince i Annie Barańskiej nie myślimy.

Na trybunach powiewały flagi, uśmiechały się z wymalowanymi na policzkach biało-czerwonymi znaczkami dziewczyny, z głośników płynęła pieśń o małym rycerzu, była telewizja i 28 gwiazd i gwiazdeczek europejskiej siatkówki – urodziwych i szczęśliwych kobiet. Miały być wielkie widowiska – w poniedziałek i wtorek, bo nasza drużyna dwukrotnie zmierzyła się z Niemkami.Wśród fanów była niemal cała rodzina Anny Podolec z podłańcuckiej Soniny. Miała wiele satysfakcji, bo Anna spisywała się z Polek najlepiej. – Myślę, że w najwyższej formie będę w Japonii – zapowiadała zawodniczka.

Przed poniedziałkowym meczem miała miejsca miła uroczystość. Znany siatkarski menadżer Andrzej Grzyb wręczył Piotrowi Więckowi z Ostrzeszowa złotą piłkę z autografami siatkarskich mistrzów olimpijskich, za którą zwycięzca licytacji prowadzonej na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapłacił 7200 zł. Dochód z aukcji przekazany został na działalność Domu Dziecka nr 2 ”Mieszko” w Rzeszowie. – Piłka trafiła w godne ręce Piotra Więcka, który jest organizatorem turniejów siatkówki plażowej dla dzieci. Dziś w Sanoku gościliśmy przedstawicielu Domu Dziecka nr 2. w Rzeszowie, którzy wręczyli nam bukiety kwiatów i dyplom z podkową na szczęście. Myślę, że nie będzie to ostatnia tego typu akcja – mówi pomysłodawca licytacji, Andrzej Grzyb.

Piotr Więcek okazał się być bardzo skromną osobą i nie chciał za wiele mówić o licytacji. – Pieniądze zostały przelane na konto i już się znajdują tam, gdzie powinny. Siatkówką interesuję się od dawna, ale niestety nie było mi dane zagrać na wyżynach tej dyscypliny. Obecnie zajmuję się siatkówką plażową – powiedział zwycięzca licytacji.

Piłkę z autografami „Złotek” dostał burmistrz Blecharczyk. – Zlicytujemy ją na szczytny cel – zapowiedział.

źródło: gcnowiny.pl, super-nowosci.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved