Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kuba przed Mistrzostwami Świata

Kuba przed Mistrzostwami Świata

Spotkaniami z ekipą biało-czerwonych w Kędzierzynie Koźlu oraz Katowicach reprezentacja Kuby rozpocznie ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata.

Podopieczni trenera Garcii do Polski przylatują już 21 października. Kilka dni później rozegrają dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Polski: w Kędzierzynie Koźlu oraz Katowicach. Z Polski Kubańczycy udadzą się do Bułgarii, gdzie między 27 października a 6 listopada skonfrontują się w kolejnych spotkaniach z tamtejszą reprezentacją.

Obecnie skład kadry Kuby liczy 18-stu zawodników, z których pod koniec okresu przygotowawczego wyselekcjonowana zostanie ostateczna „dwunastka”.W szerokiej kadrze Roberto Garcii znaleźli się:

Pavel Pimienta
Tomas Aldazabal
Yasser Portuondo
Osmany Juantorena
Ariel Gil
Odelvis Dominico
Jorge Luis Sanchez
Dariel Garcia
Michael Sanchez
Roberlandy Simon
Yoandri Diaz
Raidel Corrales
Oriol Camejo
Raydel Delgado
Gustavo Álvarez
Raydel Hierrezuelo
Keivir Gutiérrez
Yadier Sanchez

Przeciwnikami reprezentacji Kuby w fazie grupowej mistrzostw świata będą zespoły Australii, Grecji, Niemiec oraz Brazylii i Francji. – Nie obawiam się „tytułów” naszych przeciwników – mówi o rywalach na Mistrzostwa Świata trener Roberto Garcia – Nasza drużyna została dobrze przygotowana. Bardzo dobrze przepracowaliśmy ostatnie siedem tygodni i jedne, o czym teraz myślimy to gra w finałach. Zawsze trzeba myśleć o najwyższych celach.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved