Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra w Spale bez siedmiu zawodników

Kadra w Spale bez siedmiu zawodników

Po trwającej ponad tydzień przerwie podopieczni Raula Lozano ponownie zebrali się w Spale, gdzie rozpoczęli kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata w Japonii. Nie wszyscy zawodnicy jednak dotarli na zgrupowanie.

Z powołanej na mistrzostwa świata osiemnastki w Spale brak jest grających we Włoszech Sebastiana Świderskiego i Michała Winiarskiego, trzech zawodników BOT Skry Bełchatów – Mariusza Wlazłego, Piotra Gruszki i Krzysztofa Ignaczaka oraz juniorów Bartosza Kurka i Jakuba Jarosza. Grający dziś mecz z Levskim Sofia w ramach Ligi Mistrzów zawodnicy Bełchatowa dołączą do kadry w czwartek, dzień po meczu. Dopiero 16 października zespół wzmocni Michał Winiarski, a dzień później Sebastian Świderski.

Będzie tak dlatego, bo obaj zawodnicy jeszcze dzień przed dołączeniem do kadry rozegrają swe spotkania w lidze włoskiej – wyjaśnił trener reprezentacji, Raul Lozano.Do Spały nie dotarli jednak też debiutanci w kadrze Bartosz Kurek i Jakub Jarosz. Zawodników grających na co dzień w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymała… nauka. – Żeby pojawić się na zgrupowaniu potrzebują oni zgody dyrektora szkoły, w której się uczą. To kwestia formalna – powiedział menedżer reprezentacji, Witold Roman.

Ponieważ szansa na to, że młodzi siatkarze znajdą się w dwunastce powołanej na mistrzostwa świata jest niewielka, w kadrze nie robi się z tej nieobecności tragedii. Z drugiej strony w zajęciach na razie uczestniczy tylko jeden przyjmujący – Michał Bąkiewicz, co w znacznym stopniu utrudnia realizację przez trenerów normalnego cyklu treningowego.

Za dwa tygodnie Polacy rozegrają spotkania kontrolne z Kubańczykami. 25 października w Kędzierzynie-Koźlu, a dzień później w katowickim „Spodku” Już w kraju kwitnącej wiśni przewidziane są jeszcze wspólne treningi z Brazylią, które będą jednak zamknięte dla publiczności.

źródło: reprezentacja.net, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved