Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar wciąż ma problemy z kontuzjami

Jadar wciąż ma problemy z kontuzjami

Siatkarze Jadaru Radom zakończyli trwające półtora dnia minizgrupowanie w Kozienicach. Aż pięciu podopiecznych Dariusza Luksa przechodzi rekonwalescencję. Treningi w miejskiej hali rozpoczną się najprawdopodobniej za dwa tygodnie.

Powodem wyjazdy siatkarzy na nieplanowane minizgrupowanie był brak sali do treningów, w której mogliby przygotowywać się do spotkań Pucharu Polski z AZS Wkręt-met Częstochowa. Jednak wyjazd nie do końca przebiegał po myśli sztabu trenerskiego radomian. Aż pięciu zawodników pierwszego zespołu nie jest w pełni sił.

Arkadiusz Terlecki, Wojciech Żaliński i Sebastian Pęcherz leczą silne przeziębienia, których nabawili się w czasie wyjazdu na spotkania z AZS PZU Olsztyn. Żaliński miał tak wysoką temperaturę, że nie był w stanie wyjść na rozgrzewkę. Terlecki i Pęcherz zagrali z gorączką, która nie przeszkodziła temu drugiemu w zdobyciu wyróżnienia w niedzielnym meczu dla najlepszego zawodnika w naszym zespole.Pech nas nie opuszcza – stwierdza Bogdan Domagała, dyrektor klubu. – Szczepienia przeciw grypie zaplanowane były w czasie pobytu w Kozienicach. Niestety, teraz musimy poczekać, aż zawodnicy się wykurują.

Krzysztof Niedziela, atakujący radomian, nie zna jeszcze ostatecznej diagnozy lekarzy, ale wiele wskazuje na to, że kontuzja barku nie jest tak poważna, jak pierwotnie przypuszczano. Wczoraj przechodził kolejną serię badań w specjalistycznej klinice w Warszawie. Środkowy bloku, Ukrainiec Mykoła Karzow przeszedł drobny zabieg kolana i w ciągu najbliższych kilku dni nie będzie trenował. Do zespołu wróci prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Kauczukowa wykładzina, która ma zostać położona w remontowanej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza, jest już w Radomiu. Specjalne pokrycie sprowadzone zostało z Włoch. Trwa poziomowanie konstrukcji nośnej podłogi, a następnie rozpocznie się układanie wykładziny.

Niestety, przesunięta została oś boiska, co spowodowało, że musimy zamontować nowe tuleje do słupków – wyjaśnia Zbigniew Korcz, dyrektor MOSiR. – To potrwa kolejne 4-5 dni. Wszystko wskazuje więc na to, że siatkarze będą mogli rozpocząć treningi dopiero 23 października.

Najbliższe, sobotnie i niedzielne mecze Pucharu Polski z AZS Częstochowa, rozegrane zostaną natomiast w hali Politechniki Radomskiej przy ulicy Chrobrego 27. Początek sobotniego meczu o godzinie 19. Od czwartku w siedzibie klubu przy ulicy Zbrowskiego 83 sprzedawane będą bilety. Cena karnetu na wszystkie mecze pucharowe i ligowe, włącznie z meczami play off wynosi 300 złotych. Bilety na pojedyncze spotkania kosztują 20 złotych normalny i 10 złotych ulgowy.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved