Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Kłos: Sen trochę spokojniejszy

Ireneusz Kłos: Sen trochę spokojniejszy

Trener reprezentacji kobiet Ireneusz Kłos w nocy z wtorku na środę spał, jak sam mówi, tylko trochę spokojniej. Jego zespół pokonał w drugim sparingu Niemcy 3:2 i pokazał grę zdecydowanie lepszą niż w poniedziałek, kiedy rywalki były lepsze 3:0.

Sen z powiek w dalszym ciągu spędza przede wszystkim niepokój o zdrowie Katarzyny Skowrońskiej, Marii Liktoras i Marleny Rosner – powiedział Ireneusz Kłos. – Narzekają one na różnego rodzaju dolegliwości i to wszystko może długo trwać. We wtorek zespół zagrał zdecydowanie lepiej. Chwała zawodniczkom, że przegrywając 0:2 nie załamały się, zagrały bardzo dobrze i pewnie zwyciężyły w trzech kolejnych setach.

Teraz kadrowiczki otrzymały kilka dni wolnego. Spotkają się w Warszawie 16 października. Tego dnia będą miały jeszcze popołudniowy trening. Podwójne zajęcia zaplanowano 17 października oraz jedne poranne dzień później kiedy odlecą do Chin. Tam rozegrają jeden sparing, podobnie jak na miejscu w Japonii. Pierwszy mecz czempionatu Polki będą miały 31 października w Tokio z Kenią.W drugim meczu z Niemkami bardzo dobrze zagrała Paulina Maj. – Nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie – powiedział trener Kłos. – Już wcześniej dostrzegłem jej ogromne możliwości i liczyłem na nią. W tej chwili za wcześniej jest mówić czy zagra w mistrzostwach świata. Na pewno taka rywalizacja w kadrze wyjdzie na dobre reprezentacji.

Od niedawna w kadrze jest Dorota Ściurka. – Po sparingach z Niemcami widać, że brakuje jej ogrania w meczach z najlepszymi zespołami – powiedział trener Kłos. – We wtorek radziła już sobie całkiem nieźle.

Ireneusz Kłos ma możliwość zabrania do Chin czternastu zawodniczek i na pewno z niej skorzysta. Tam zadecyduje o składzie reprezentacji na mistrzostwa świata.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved