Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brazylijki trenują w Saquarema

Brazylijki trenują w Saquarema

Przed kilkoma dniami, w ośrodku szkoleniowym Saquarema, już ostatnią fazę przygotowań do mistrzostw świata rozpoczęły siatkarki Brazylii. - Drużyna jest na etapie przygotowań – mówi trener Brazylijek, José Roberto Guimarăes.

Trenowaliśmy kompletem zawodniczek ćwicząc pozycje już z myślą o zespołach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w fazie grupowej – mówi Ze RobertoW najbliższych dniach poprzedzających mundial chcemy skoncentrować się na treningach poświęconych relacjom między blokiem, obroną oraz kontratakiem.

Szkoleniowiec Brazylii ostateczny skład na mistrzostwa świata poda najpóźniej 13 października. Obecnie w kadrze Brazylii znajduje się 13 siatkarek, do Japonii pojedzie tylko „dwunastka”. Która odpadnie? Jeszcze nie wiadomo. – Zastanawialiśmy się nad tą kwestią w ubiegłym tygodniu i nadal nie mamy pojęcia. – mówi José Roberto Guimarăes. – Wydaje mi się, że trzeba wybrać opcję najlepszą dla drużyny. Zawodniczkę, która będzie w stanie z powodzeniem zastąpić kogoś w razie ewentualnej kontuzji.W grupie zawodniczek, które przewidywanych do „wykluczenia” znajdują się: Sassá, Jaqueline, Mari – które borykały się z kłopotami żołądkowymi podczas fazy finałowej Grand Prix, Paula Pequeno – która do kadry powróciła we wrześniu po przerwie związanej z ciążą i narodzinami dziecka oraz Valeskinha. W Saquarema trenują ponad to: przyjmujące Carol i Fofăo,atakujące Renatinha i Sheilla, środkowe Carol Gattaz, Fabiana i Walewska oraz libero Fabi.

W niedzielę reprezentacja Brazylii wylatuje do Niemiec, gdzie w dniach 17 i 18 października rozegra dwa spotkania towarzyskie z Niemkami. Wylot do Japonii zaplanowany jest 23 października. – Mamy zamiar wykorzystać te mecze towarzyskie na nadaniu „rytmu grze” zespołowi, poza tym te konfrontacje będą dla nas bardzo cenne Niemcy mogą być naszym rywalem w drugiej fazie rozgrywek. – mówi Ze Roberto.

Przeciwniczkami Brazylijek w fazie grupowej MŚ będą ekipy: Portoryko, Kazachstanu, Holandii, USA oraz Kamerunu.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved