Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Król zagra w Austrii

Aleksandra Król zagra w Austrii

fot. archiwum

Niezbyt liczna kadra to niejedyny problem, jaki mają na początku sezonu działacze SPS-u Politechniki. Mimo problemów kadrowych pozwolili odejść jednej z najlepszych zawodniczek - Aleksandrze Król. Wolała grać w amatorskiej lidze w Austrii.

Przed inauguracją sezonu trener SPS-u Andrzej Solski zapowiadał, że Aleksandra Król po rocznym urlopie macierzyńskim powraca do gry. Ta uniwersalna, grająca na skrzydle i na środku zawodniczka, miała być poważnym wzmocnieniem dla skromnej kadrowo drużyny Politechniki. Król uczestniczyła w obozie przygotowawczym, jednak zdecydowała się na grę w Austrii.

 

Nie robiliśmy jej żadnych kłopotów – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . – Co więcej, uzyskała od nas zezwolenie na przejście bez odstępnego. Ola będzie grać w lidze amatorskiej, ale na pewno za większe pieniądze, niż my mogliśmy jej zaoferować. 

Działacze SPS-u szukają zawodniczek, które mogłyby ewentualnie dołączyć do dziewięcioosobowej kadry, jednak szanse na to są na razie niewielkie. Dlaczego? Klubowa kasa świeci pustkami. – Zgłosiła się do nas dziewczyna z Kalisza, którą chętnie widziałbym w zespole, jednak nie możemy spełnić jej warunków finansowych – mówi menedżer SPS-u.

 

Niezbyt liczna kadra to niejedyny problem, jaki mają na początku sezonu działacze SPS-u. Ciągle przedłuża się remont hali Politechnik. Częstochowianki grać będą najbliższe spotkania na wyjazdach. – Mieliśmy już zagrać u siebie 28 października, jednak do tego czasu remont nie będzie zakończony – dodaje Majkusiak. – Teraz mamy obiecane, że będziemy mogli wejść do hali od 4 listopada.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved