Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Opole wygrało Nadzieje Olimpijskie chłopców

Opole wygrało Nadzieje Olimpijskie chłopców

W Miliczu zakończył się turniej Nadziei Olimpijskich chłopców. Zwycięzcą zostało województwo Opolskie, które w finale pokonało Małopolskę 2-0. Trzecie miejsce dla Dolnego Śląska. 40. najbardziej utalentowanych młodych siatkarzy powołano do reprezentacji Polski.

Milicki XVII-sty turniej Nadziei Olimpijskich chłopców wygrała reprezentacja województwa Opolskiego pokonując w finale Małopolskę 2-0. Zespół z Dolnego Śląska zajął wysoką trzecią lokatę zwyciężając w meczu o brązowy medal swych rówieśników z Wielkopolski 2-1.

Cieszymy się z zajętego miejsca oraz z powołań do kadry Polski kadetów. Dla nas to ważne osiągnięcie potwierdzające uzdolnienia naszych młodych zawodników, oczywiście chcieliśmy grać w finale, ale tym razem „brąz” musi nam wystarczyć – powiedział Tomasz Pajor szkoleniowiec chłopców z Dolnego Śląska.



Wyniki meczów ćwierćfinałowych o miejsca 1-8:

Dolny Śląsk(1 – miejsce zajęte w grupie)) – Podkarpackie(2) 2-1 (25:19, 20:25, 15:12)

Mazowieckie(2) – Małopolskie(1) 0-2 (18:25, 15:25)

Opolskie(1) – Śląskie(2) 2-0 (25:20, 25:17)

Wielkopolskie(1) – Podlaskie(2) 2-1

Wyniki meczów półfinałowych o miejsca 1-4:

Opolskie – Dolny Śląsk 2-0 (25:21, 25:20)

Wielkopolskie – Małopolskie 0-2 (19:25, 21:25)

Wyniki finałów:

o 3. miejsce

Wielkopolskie – Dolny Śląsk 1-2 (25:20, 12:25, 13:25)

O 1. miejsce

Opolskie – Malopolskie 2-0 (25:20, 28:26)

Końcowe rezultaty turnieju:

1.	Opolskie
2.	Małopolskie
3.	Dolnośląskie

4.	Wielkopolskie
5.	Śląskie
6.	Mazowieckie
7.	Podlaskie
8.	Podkarpackie
9.	Lubuskie
10.	Kujawsko-Pomorskie
11.	Łódzkie
12.	Lubelskie
13.	Warmińsko-Mazurskie
14.	Pomorskie
15.	Zachodnio-Pomorskie
16.	Świętokrzyskie

Rozdano też nagrody indywidualne turnieju. Z pośród 192 chłopców najwszechstronniejszym zawodnikiem wybrano Patryka Szczurka z Opolskiego.

Wyróżnienia przyznane w turnieju:

Najwszechstronniejszy zawodnik,
nagroda turnieju  – Patryk Szczurek (Opolskie)

Wyróżnienia pucharowe:
Mateusz Mika –    Małopolskie
Miłosz Hebda –    Małopolskie
Piotr Hain –      Śląskie
Tomasz Kowalski - Dolnośląskie
Dominik Broj –    Opolskie

Wyróżnienia dla trenerów pucharowe:
Kazimierz Wojciechowski – Małopolska
Grzegorz Kosatka  -       Śląskie
Wojciech Szczucki -       Mazowieckie

Zawodnicy powołani do szerokiej kadry Polski kadetów:
1.	Tomasz Kowalski         Dolny Śląsk
2.	Dawid Szczęsny          Dolny Śląsk
3.	Bartosz Kaczmarek       Dolny Śląsk
4.	Mikołaj Borko           War.-Mazurskie
5.	Rafał Tomasik           War.-Mazurskie
6.	Wojciech Lotkowski      War.-Mazurskie
7.	Mateusz Nożewski        Lubuskie
8.	Adrian Buchowski        Lubuskie
9.	Marcin Ptaszyński       Lubuskie
10.	Karol Kupisz            Lubelskie
11.	Mateusz Wachowiec       Lubelskie
12.	Maciej Biernat	      Łódzkie
13.	Wojciech Sowiak         Łódzkie
14.	Adam Ojrzyński          Łódzkie
15.	Mateusz Brzeziński      Mazowieckie
16.	Sebastian Kołodziejczyk Mazowieckie
17.	Martin Chimewicz        Mazowieckie
18.	Rafał Sędek             Mazowieckie
19.	Bartosz Polkowski       Mazowieckie
20.	Kamil Lutka             Pomorskie
21.	Mateusz Piotrowski      Pomorskie
22.	Piotr Hain              Śląskie
23.	Tomasz Kalembka         Śląskie
24.	Igor Kozłowski	      Śląskie
25.	Iwo Wagner              Śląskie
26.	Łukasz Taterka          Śląskie
27.	Jarosław Przybylsk      Wielkopolskie
28.	Rafał Sobański          Wielkopolskie
29.	Piotr Weder             Kuj.-Pomorskie
30.	Michał Hebda            Małopolskie
31.	Paweł Muchewicz         Małopolskie
32.	Paweł Golec             Małopolskie
33.	Mateusz Mika            Małopolskie
34.	Dominik Broj            Opolskie
35.	Patryk Szczurek         Opolskie
36.	Miłosz Goroszkiewicz    Opolskie
37.      Wojciech Mazurek        Podkarpackie
38.      Maciej Świst            Podkarpackie
39.      Miłosz Rosiński         Zach.-Pomorskie
40.      Piotr Adamski           Świętokrzyskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved