Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mistrzostwa świata bez Anny Barańskiej

Mistrzostwa świata bez Anny Barańskiej

Od pewnego czasu trwa dyskusja na temat ewentualnego pojawienia się, bądź nie, w kadrze Ireneusza Kłosa Małgorzaty Glinki i Anny Barańskiej. O ile sprawa z Glinką wydaje się przesądzona to wyjazd Barańskiej do Japonii nie jest już taki pewny.

Anna Barańska kilka miesięcy temu poddała się specjalnej terapii. – Zostałam do tego w jakimś sensie zmuszona, bo długo chorowałam. Potem przeziębienia zdarzały się coraz częściej i lekarze orzekli, że ma to związek z migdałkami. Byłabym dzisiaj w pełni sił, gdyby nie pojawiły się komplikacje. Ale dostałam zapalenia oskrzeli i zamiast wyjść z choroby, mój stan się pogarszał – mówi siatkarka dziennikarzom katowickiego Sportu. Barańska nie jest jeszcze zdrowa, ale normalnie trenuje w swoim klubie, SSK Winiary Kalisz i bierze udział w meczach towarzyskich. Nie chce jednak występować w reprezentacji.

Na początku lipca rozmawiałam z trenerem Niemczykiem w tej sprawie. Powiedziałam mu o swoich problemach zdrowotnych i podjęliśmy decyzję, że ten sezon kadrowy jest dla mnie stracony. Miałam się przygotowywać z klubem, a reprezentację odpuścić – mówi siatkarka, która wielokrotnie rozmawiała z nowym trenerem Ireneuszem Kłosem o swoim powrocie. PZPS zaś chce ukarać siatkarkę za podjętą przez nią decyzję. – Mam swoje odczucie co do sposobu rozwiązania problemu. Gra w kadrze powinna być dla zawodniczek przyjemnością, a tak przynajmniej na dzień dzisiejszy nie jest. Władze nie mogą ani nakazać komuś gry w tym zespole, ani jej zakazać. Nie bierze się pod uwagę tego, że ktoś może mieć problemy zdrowotne.Czy Anna Barańską zobaczymy jeszcze w koszulce z białym orłem? To niestety wcale nie jest takie pewne. – W tej chwili nie znam odpowiedzi na to pytanie. Bardzo ucierpiała moja sfera psychiczna – kończy Anna Barańska.

Z Anną Barańską rozmawiała Katarzyna Kajzerek – Sport

źródło: reprezentacja.net, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved