Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Levski Sofia – charakterystyka przeciwnika

LM: Levski Sofia – charakterystyka przeciwnika

Trzy tygodnie temu drużynę Levskiego Sofia uważano za outsidera grupy C. Trudno było myśleć inaczej, bułgarski zespół to nie tylko najmłodszy, ale i najmniej doświadczony w rozgrywkach LM. Jednak dwa zwycięstwa ukazały ten zespół w nieco innym świetle.

Przed sezonem zmieniła się połowa drużyny, trener Stoew dał szansę kolejnemu pokoleniu młodych zawodników, którzy za kilka lat pewnie staną się częścią bułgarskiej reprezentacji. Większość zawodników stanowiących obecnie o sile Levskiego nie ukończyła jeszcze dwudziestego piątego roku życia.

Levski Sofia to mistrz Bułgarii od 1999 roku. Trójka obecnych zawodników mistrza Bułgarii: Bojan Jordanow, Todor Aleksiew, Krasimir Gajdarski było częścią reprezentacji Bułgarii juniorów, gdy ta w 2003 wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Przed obecnym sezonem z zespołu odszedł podstawowy rozgrywający Andrej Żekow. Trener Stoew nie szukał daleko. Postawił na dotychczasowego drugiego rozgrywającego, Konstatnina Mitewa, który jak do tej pory wykorzystuje swoją szansę z nawiązką.Gdyby scharakteryzować drużynę Levskiego Sofia należy przede wszystkim powiedzieć, że to zespół młody, który przed sobą ma wiele pracy. Uważa się, że największym mankamentem drużyny jest jej niestabilność. Zespół występuje w Lidze Mistrzów od 2001, nigdy jednak nie odniósł w niej sukcesu. Interesującym wydaje się być również fakt, iż w 2001 obecny trener, Martin Stoev grał w lidze Mistrzów, jako… zawodnik Levskiego.

Skład zespołu:

Rozgrywający:	    Konstantin Mitew
            Aleksandr Simeonow
Atakujący:	    Bojan Jordanow
            Nikolaj Uczikow
Środkowi:	    Krasimir Gajdarski
            Teodor Bogdanow
            Branimir Baew
Przyjmujący:	    Todor Aleksiew
            Metodi Ananiew
            Dimitr Szabanlijski
Libero:	        Atanas Mitrew
            Wladislaw Iwanow
Trener:        Martin Stoew

Podstawowym celem drużyny w tegorocznej edycji Champions League jest utrzymanie miejsca dla bułgarskiego klubu. Niewiele brakowało byśmy nie oglądali bułgarskiej drużyny w tym sezonie. Zajmując ostatnie miejsce w grupie w ubiegłym roku, „Niebiescy” jak nazywa się zawodników Levskiego, stracili miejsce na następny sezon, jednak dzięki powiększeniu przez federację CEV liczby uczestników, udało się wywalczyć spowrotem jedno dla Bułgarów.

W obecnej edycji Levski zaskakuje. Pokonał na swoim terenie zarówno Aon hotVolleys Wiedeń jak i Lube Banca Macerata. Mecz z bełchatowską Skrą będzie ich pierwszym spotkaniem wyjazdowym. Spotkanie rozegrane zostanie w środę w hali „Energia” o godzinie 18-tej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved