Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trzecie zwycięstwo PLKS w rozgrywkach II ligi

Trzecie zwycięstwo PLKS w rozgrywkach II ligi

Tylko 55 minut potrzebowały siatkarki PLKS Pszczyna, by w pierwszym meczu przed własną publicznością rozprawić się z Polonią Świdnica.

Mimo iż Polonia w tamtym sezonie grała w pierwszej lidze, przed spotkaniem było wiadomo, że mecz będzie „spacerkiem” dla podopiecznych Wojciecha Bućko. Świdniczanki do Pszczyny przyjechały w mocno odmłodzonym składzie opartym na kadetkach i juniorkach.

Przeciwnik atrakcyjny był tylko z nazwy. Inauguracja sezonu na własnym parkiecie nie była taka, jaką by sobie wymarzyli kibice, którzy oczekiwali sporej dawki emocji. Dla nas ten mecz był do tej pory najłatwiejszym, jaki rozegraliśmy – powiedział Wojciech Bućko.Już w pierwszym secie pszczynianki bardzo szybko osiągnęły przewagę zdobywając punkty po zagrywce i przede wszystkim bardzo mocnych atakach ze środka (m.in. Aleksandry Drwięgi, a w kolejnych setach Joanny Markiel) oraz ze skrzydła, gdzie na parkiecie królowała Julia Jurczyk. Czasem dobrą „kiwkę” zaprezentowała kibicom Anna Kaczmar.

Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem PLKS do 11. Kolejne dwa to wygrane pszczynianek do 14, przy czym należy pochwalić rywalki, bo w kilku sytuacjach pokazały, że tkwi w nich spory potencjał. Oprócz długich wymian, świdniczanki pokazały efektowną zagrywkę, notując kilka asów serwisowych. – Przyjechaliśmy po naukę, zwłaszcza że jeszcze nie potwierdziliśmy do składu nowej rozgrywającej, środkowej i przyjmującej. Kadra w tym sezonie jest oparta na niedoświadczonych zawodniczkach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką. Swoje podopieczne mogę pochwalić za ambitną walkę, szczególnie w drugim i trzecim secie. Nas cieszy każdy punkt – mówi Wojciech Ząbek, trener Polonii Świdnica.

Za tydzień PLKS wyjeżdża do Jawora na mecz z Olimpią, która obok pszczyńskiego zespołu jest na razie drugą niepokonaną drużyną w lidze.

PLKS Pszczyna – Polonia Świdnica 3:0

(25:11,25:14,25:14)

PLKS: Brzezowska, Kaczmar, Jurczyk, Drwięga, Haratyk, Niechwiej, Markiel oraz Gwiżdż, Pala, Pilch.

Zobacz także:

Wyniki i tabela II ligi kobiet – grupa 2

źródło: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved