Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Problemy kadrowe KSZO

Problemy kadrowe KSZO

fot. archiwum

Trener Jarosław Bodys po meczu z Wisłą Kraków nie ukrywał, iż o porażce w głównej mierze zadecydowały problemy kadrowe. Szkoleniowiec obiecuje jednak, iż do zmagań ligowych zespół przystąpi w komplecie i powalczy o czołowe miejsca w lidze.

Sobotnie spotkanie z Wisłą w wielu fragmentach nie przypominało meczu siatkówki .

 

Dokładnie taki sam mecz był w środę w Krakowie, gdzie Wisła jako gospodarz zagrała tak, żeby nie wygrać. Natomiast w sobotę nasz zespół był przede wszystkim mocno zdekompletowany, bo z pierwszej szóstki zabrakło czterech zawodniczek. W takiej sytuacji ciężko jest mówić o jakiejkolwiek dobrej grze. Przy okazji rewanżu w Pucharze Polski zawodniczki, które mniej grają, miały okazję pograć trochę na boisku i to nie przy kilku piłkach, ale nawet w trzech setach . 

Czemu zabrakło w drużynie wspomnianych czterech zawodniczek ?

 

Kasia Walawender od dwóch tygodni ma problem z wiązadłem krzyżowym i ostatnio grała na blokadzie kolana. Masażysta stwierdził, iż potrzebuje odpoczynku od gry. W sytuacji, gdy jest to tylko jeszcze Puchar Polski nie chciałem ryzykować groźniejszej kontuzji. Agnieszka Buzała w Krakowie naciągnęła sobie bark i sobotni występ też mógłby się dla niej niedobrze skończyć. Ania Brożek ma komplikacje osobiste ze względu na śmierć jednej z bliskich osób i nie mogłem jej zmuszać w tej sytuacji do gry. Natalia musiała z kolei wyjechać na Ukrainę, aby pozałatwiać jeszcze część formalności. Mam nadzieję, że lada dzień do nas dołączy i będzie już z nami do końca .

 

W przyszły weekend w lidze pauzujecie, wiec początek zmagań dopiero za dwa tygodnie .

 

Tak – mamy więc trochę czasu, aby podleczyć wspomniane kontuzje i, aby Natalia zdążyła wrócić i potrenować z nami przynajmniej tydzień, aby w pierwszym meczu ligowym z Łańcutem zagrać co najmniej tak dobrze, jak w meczu pucharowym z tą drużyną .

 

Czy przewidujecie w tym czasie jakiś mecz sparingowy ?

 

Myślę, że nie, tym bardziej, że w tej chwili ciężko już takiego sparingpartnera znaleźć, ponieważ ruszyły już rozgrywki ligowe. W takiej sytuacji wątpliwe jest, by ktoś się zgodził na taki mecz ze względu na to, iż nikt nie będzie chciał ryzykować kontuzji w trakcie sezonu.

 

Jakie są oczekiwania przed rozgrywkami ligowymi ?

 

Chciałbym, abyśmy grali tak dobrze, jak w pierwszych dwóch rundach Pucharu Polski z Częstochową i Łańcutem. Jeżeli będziemy grali z takim zaangażowaniem, to plan minimum, jaki zakładamy dla zespołu, czyli zajęcia miejsca w pierwszej szóstce, powinien być zrealizowany.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Z Jarosławem Bodys rozmawiał – Robert Burda – Wiadomości Świętokrzyskie

źródło: kszo.info, Wiadomości Świętokrzyskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved