Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia ponownie lepsza od Jastrzębskiego Węgla

PP: Resovia ponownie lepsza od Jastrzębskiego Węgla

Resovia Rzeszów wygrała swój drugi mecz z Jastrzębskim Węglem w fazie grupowej rozgrywek Pucharu Polski. Podobnie jak wczoraj "resowiacy" potrzebowali czterech setów by pokonać rywala.

Przed rozpoczęciem pucharowej rywalizacji obie drużyny rozegrały set pokazowy, w którym w zespole gości zagrali Daniel Pliński, Grzegorz Szymański, Łukasz Kadziewicz i Australijczyk Igor Yubin. Ta czwórka, zgodnie z regulaminem, nie może występować w meczach o Puchar Polski. Partia zakończyła się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 25:17.

Gdy już rozpoczęła się gra na poważnie, żadna ze stron nie mogła osiągnąć zdecydowanej przewagi. Prowadzenie zmieniało się aż do stanu 17:17. Wtedy trzy błędy w ataku jastrzębian dały rzeszowianom trzypunktowe prowadzenie. Nie oddali go już do końca seta.Początek drugiej partii to nieznaczna dominacja przyjezdnych (6:4, 15:13). Podobnie jednak jak w pierwszym secie, od stanu 16:16 do ataku ruszyła Resovia. Skutecznie zbijał Tomasz Józefacki, a zagrywką punkty zdobywał Wojciech Gradowski. Rzeszowianie odskoczyli na pięć „oczek” (22:17), a seta, kiwką z drugiej piłki, zakończył Tomasz Kozłowski.

Prowadzenie w meczu 2:0 nieco uśpiło siatkarzy Resovii i nim się obejrzeli, w trzeciej partii przegrywali już 1:5. Mocne zagrywki jastrzębian i niedokładne przyjęcie w rzeszowskiej drużynie pozwoliły gościom objąć nawet ośmiopunktowe prowadzenie (13:5). Resoviacy co prawda szybko zniwelowali przewagę gości do trzech „oczek” (10:13), lecz po błędach w rozegraniu pozwolili im znów odskoczyć na sześć punktów (16:10). Tych strat nie udało się już odrobić i trzeci set zakończył się wygraną gości do 23.

Czwartą odsłonę znów lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Jana Sucha nie pozwolili im jednak odskoczyć tak wyraźnie jak partię wcześniej. W połowie seta resoviacy całkowicie zniwelowali przewagę i wyszli na prowadzenie 19:16. Utrzymali je do końca, co oznaczało, że Resovia ponownie pokonała osłabiony Jastrzębski Węgiel 3:1.

W poniedziałkowym spotkaniu Resovia wystąpiła bez rozgrywającego Grzegorza Pilarza, który narzekał na uraz pleców. – Nie wiem co się stało. W niedzielę zagrałem na swoją odpowiedzialność, a dziś nie chciałem już ryzykować. We wtorek jadę na zgrupowanie kadry i tam przejdę badania – powiedział zawodnik.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1

(25:21, 25:20, 23:25, 25:21 )

Resovia: Kozłowski, Kaczmarek, Perłowski, Łuka, Gradowski, Kamuda oraz Kvasnićka (libero), Szczygieł, Józefacki, Kusior.

Jastrzębski Węgiel: Ivanov, Gorzewski, Stępień, Bednaruk, Siezieniewski, Kamiński oraz Rusek (libero).

Sędziowali: Sylwester Strzylak i Janusz Soból (obaj Radom).

Widzów: 600.

Autor tekstu: Marcin Lew- Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved