Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki przegrały w Sanoku

Polki przegrały w Sanoku

Polska przegrała z Niemcami 0:3 w rozegranym w Sanoku towarzyskim meczu siatkarek. W polskim zespole brakowało przede wszystkim przyjęcia.

Polki nie były w stanie zaprezentować kibicom własnego stylu gry, natomist rywalki okazały się być bardzo dobrze przygotowane zarówno pod względem taktycznym jak i fizycznym.

W pierwszym secie Niemki prowadziły z ogromną przewagą punktową 10:1, pomimo tego, iż w ich szeregach nie było najlepszej zawodniczki Angeliny Gruen. W polskim zespole trener Ireneusz Kłos zdecydował się na zmianę Kamilii Frątczak. Zawodniczka ta dopirero niedawno wróciła do kadry, po dwóch latach nieobecności. Niestety widać było w jej poczynaniach na parkiecie brak zgrania z koleżankami. Frątczak nie zachwycała również tego dnia skutecznością w ataku.

W drugim secie od stanu 5-5 Niemki zaczęły konsekwentnie budować przewagę, by po chwili uzyskać już kilkupunktowe prowadzenie. Mistrzyniom Europy udało się doprowadzić do stanu 20:22, lecz błąd w zagrywce Izabelii Żebrowskiej przekreślił szanse na wygranie tej odsłony spotkania. Za chwilę Niemki zdobyły kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki, kończąc tym samym drugą partię. Polskie siatkarki uległy rywalkom 20-25.

W trzecim secie gra „Złotek” nie przypominała już katastrofy. Podopieczne Ireneusza Kłosa miały nawet szansę na odrobienie strat i odniesienie zwycięstwa. Przy stanie 23:23 Mariola Zenik wybroniła potężne zbicie Niemek, jednak polski zespół nie potrafił skończyć tej akcji. Ostatni punkt rywalki zdobyły po asie serwisowym, piłka po siatce spadła po polskiej stronie.

We wtorek w Sanoku rozegrany zostanie drugi mecz Polska – Niemcy.

Obawiałem się tego spotkania. Widać że mamy problemy zdrowotne, zawodniczki są zmęczone, nie mamy zmienniczek, głównie na pozycji przyjmującej. Dziś na tej pozycji zagrała Natalia Bamber, która w klubie gra na pozycji atakującej. Niemki są dobrze przygotowane szybkościowo, my pod tym względem jeszcze jesteśmy daleko za nimi. Wynika to głównie z tego, że nie mamy możliwości zgrywania się, bo wypadają podstawowe zawodniczki – podsumował spotkanie Ireneusz Kłos, trener reprezentacji Polski.

Polska – Niemcy 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)

Polki zagrały w składzie: Karolina Wiśniewska, Sylwia Pycia, Dorota Ściurka, Izabela Bełcik, Kamila Frątczak, Joanna Mirek oraz Mariola Zenik (libero). Na zmiany weszły: Katarzyna Skorupa, Natalia Bamber, Anna Podolec, Paulina Maj, Izabela Żebrowska.

źródło: inf. prasowa, lsk.net.pl