Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jacek Grabowski: Gwardia to w tym momencie nowy zespół

Jacek Grabowski: Gwardia to w tym momencie nowy zespół

- To były mecze walki - tak trener Gwardii Jacek Grabowski skomentował pierwsze pojedynki w Pucharze Polski. Trener Gwardii opowiedział także o celach na ten sezon, sytuacji Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów, a także szansach męskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata.

W sobotę i niedzielę siatkarze Gwardii grali pierwsze pojedynki w Pucharze Polski. Oba spotkania zakończyły się wynikami 3:1 dla wrocławian. – Sobotni pojedynek był bardzo trudny zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Były to takie mecze walki. Zespół ze Świdnika szczególnie u siebie jest bardzo groźny, zresztą posiada w swoim składzie kilku zawodników z przeszłością w PLS-ie. Przeczuwaliśmy, że te mecze nie będą łatwe. Szczególnie sobotni mecz to potwierdził. – powiedział szkoleniowiec gwardzistów.

Trener Jacek Grabowski ocenił oczekiwania drużyny wobec nadchodzącego sezonu. – Będzie to kolejny bardzo trudny sezon dla naszego zespołu. Faktycznie w tym momencie jest to zupełnie nowy zespół.Grabowski wspomniał także o ubytkach kadrowych w sezonie transferowym: – Odeszli kluczowi gracze: Jakub Markiewicz, Piotr Poskrobko, Wojciech Szczurowski i libero Marcin Mierzejewski. Jeśli chodzi o nasze oczekiwania i aspiracje to podstawowym celem będzie pozostanie w siatkarskiej elicie. Ten cel spodziewam się nie będzie łatwy do osiągnięcia.

W ostatnim swoim pojedynku siatkarskiej Ligi Mistrzów belgijski zespół Knack Randstad Roeselare wygrał z bełchatowską Skrą. Wcześniej także „rozprawił” się w pięciu setach z Lube Banca Marche Macerata. – Belgowie to oczywiście taki zespół tylko z nazwy belgijski, ponieważ występują tam siatkarze z różnych nacji. Skra Bełchatów jest na etapie budowy zespołu, także myślę, że będą grać coraz lepiej. Jest „nowy” rozgrywający, chodzi mi tu o Macieja Dobrowolskiego, który jeszcze nie „czuje” dwóch nowych środkowych: Janne Heikkinen i Evgeni Ivanom. Także myślę, że z biegiem czasu ten zespół będzie coraz lepszy. Myślę, że ten mecz przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się lepiej dla Skry.

Na koniec Jacek Grabowski ocenił szansę Polaków w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Japonii. – W tej chwili myślę, że czołówka światowa jest bardzo wyrównana. Pokazała to ostatnia Liga Światowa. Natomiast myślę, że jeżeli Polacy będą w stanie uwierzyć, że mogą wygrywać z najlepszymi, to podobnie jak nasze siatkarki, które zdobyły dwa razy z rzędu Mistrzostwo Europy to mogą na tym turnieju się liczyć. W Mistrzostwach Świata tak jak w każdym turnieju, trzeba mieć po prostu trochę szczęścia. Trzeba także trafić z formą, z dobrą dyspozycją. Tak jak wcześniej wspomniałem jest to turniej i być może będziemy mieli powody do zadowolenia.

Rozmowę z trenerem Jackiem Grabowskim na antenie Radia Luz przeprowadził Andrzej Gliniak.

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved