Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pierwsza wygrana Chrobrego Głogów

II liga: Pierwsza wygrana Chrobrego Głogów

Dość niespodziewany sukces odniósł Chrobry na parkiecie w Sulechowie. Gracze z Głogowa po dwóch porażkach we własnej hali, wygrali po raz pierwszy w tym sezonie.

Chrobry, zajmujący przed tym spotkaniem przedostatnie miejsce, nie należał do faworytów.Pierwsza część była wyrównana, a oba sezpoły zdobywały punkty naprzemian. Przełomowym momentem w tym meczu była akcja przy stanie 20:18 dla gości. Kapitan i podstawowy gracz Oriona Jakub Pudzianowski, po akcji przekroczył linie pod siatką i skręcił staw skokowy. Osłabieni gospodarze nie zdołali wygrać pierwszego seta.

W drugiej części przewaga głogowian była niepodważalna. Szybko objęli prowadzenie, a w pewnym momencie było nawet 17:11. – Wychodziły nam zagrywki i nie popełnialiśmy wielu błędów w obronie – skomentował prezes Chrobrego Tomasz Kiemona. – Skuteczny w ataku był Krzysztof Lewicki.

Zupełnie inaczej wyglądała trzecia odsłona. Przyjezdni uspokojeni łatwym prowadzeniem,oddali inicjatywę. Orion prowadził 9:4 i 17:10, i o wygraniu seta głogowianie mogli zapomnieć. Największym mankamentem w tej części meczu był kiepski odbiór piłki. Trener Chrobrego Piotr Szarejko, widząc, że jego podopieczni nie mają już szans, wprowadził zmiany, dając odpocząć podstawowym zawodnikom.

W czwartej partii goście ponownie przejęli inicjatywę. Wypracowali sobie bezpieczną przewagęktórej nie oddali do końca. – Chrobry to dobry zespół i wygrał zasłużenie – stwierdził trener Oriona Marek Szczepaniuk. – Gracze z Głogowa byli skuteczni w polu zagrywki.Nasze plany pokrzyżowała kontuzja naszego podstawowego gracza Pudzianowskiego. Najprawdopodobnie Jakub nie zagra w najbliższych czterech meczach.

Orion Sulechów – Chrobry Głogów 1:3 (23:25, 19:25, 25:16, 20:25)

Orion: Haładus, Sroga, Czajka, Janowiak, Pudzianowski, Myslicki, Ruszkowski (libero) oraz Kołodziński, Odwarzny,P etrus, Sowiński.

Chrobry: Dykta, Berkowski, Buko, Sosiński, Lewicki, Oczkowski, Uderjan (libero) oraz Paśko, Patykiewicz, Koszela.