Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czarnoskóra Amerykanka na testach w Nafcie Piła

Czarnoskóra Amerykanka na testach w Nafcie Piła

Jail Jackson - wysoka Amerykanka - grała w barwach Nafty Piła podczas turnieju w Bogatyni. Z pewnością występy ciemnoskórej Amerykanki w szeregach Nafty byłyby sporą atrakcją, ale pilski klub nie zdecydował się jej zatrzymać.

Poszukujemy siatkarki na pozycję przyjmującej, a to jest typowa środkowa o wzroście 191 cm – mówi trener pilanek Jerzy Matlak.

Amerykanka była na testach w Stali Bielsko-Biała, ale ten zespół zdecydował się pozyskać nie ją, ale Turczynkę Fatmę Duygu Sipahioglu z Besiktasu Stambuł. Ponieważ Jackson miała bilet powrotny dopiero na wtorek, wpadła jeszcze na mecze Nafty Piła na turnieju w Bogatyni, podczas którego pilanki zajęły ostatnie miejsce (wygrał Centrostal Bydgoszcz). – Przyjechała nieprzygotowana, miała sporą nadwagę – ocenia Matlak. Trener Nafty zastrzega, że zapamięta nazwisko Amerykanki, ale chwilowo grzecznie jej dziękuje. Teraz Nafta szuka przyjmującej, także za granicą. Znalezienie takiej zawodniczki w Polsce jest właściwie niemożliwe.W ostatnim meczu turnieju, przegranym 0:3 z rosyjskim Zarieczije Odincowo, Nafta zagrała w składzie: Manikowska, Strządała, Chojnacka, Kosmatka, Bednarek, Starzyńska oraz Kuehn (libero), Michalkiewicz i wspomniana Jackson.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved