Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Śl. Gliwice – Juventur Wałbrzych 0:3

AZS Politechnika Śl. Gliwice – Juventur Wałbrzych 0:3

- Złapaliśmy dobry rytm i musimy to utrzymać. Na pochwałę zasługuje cały zespół - tak trener Janusz Ignaczak skomentował sobotni pojedynek Juventuru Koksowni Wałbrzych z gliwicką politechniką.

Pojedynek z Rośkiem, zainaugurował sezon siatkarski w Wałbrzychu. Trener Janusz Ignaczak nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku. Zespół z Sycowa, choć od wielu lat należy do solidnych ligowych graczy, w Wałbrzychu nie zaprezentował porywającej siatkówki. Choć w każdym secie starał się podjąć walkę, to końcówki i tak należały do gospodarzy. Dobrze w ataku grał Maciej Zając, na zagrywce brylował Krzysztof Zdrzałka. Dobiciem była ostatnia partia, którą Juventur wygrał różnicą 8 punktów.

Na Górnym Śląsku powtórzył się scenariusz z Wałbrzycha. Nie znaczy to bynajmniej, że gospodarze to zespół skazany na ligowy niebyt. – To z pewnością będzie czołówka tabeli – uważa Janusz Ignaczak. Jego podopieczni zagrali bardzo dobry mecz, każdy set spokojnie „dowożąc” do końca. Po raz kolejny okazało się, że przysłowiowym strzałem w dziesiątkę było sprowadzenie Macieja Zająca. Ataki nie do obronienia. Grę całego zespołu trzymał natomiast w Gliwicach Marek Olczyk. – O tym, czy to jest już nasza optymalna forma przekonamy się za tydzień – mówi Janusz Ignaczak.

W sobotę o godzinie 16.00 Juventur Koksownia Wałbrzych zmierzy się w hali OSiR-u z liderem rozgrywek, Czarnymi Rząśnia. Zapraszamy do kibicowania.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – Juventur Koksownia Wałbrzych 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)