Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięstwo Pronaru w Bielsku-Białej

Zwycięstwo Pronaru w Bielsku-Białej

Siatkarze Pronaru Hajnówka pokonali w Bielsku miejscowy BBTS 3:1. - Cieszymy się z trzech punktów, bo grę oceniłbym jako taką sobie - podsumował trener Adam Aleksandrowicz.

Co ciekawe, w jego zespole przeciętnie w pierwszym meczu sezonu wyglądało przyjęcie zagrywki. A przecież Maciej Alancewicz i Sebastian Wójcik mieli zapewnić jeden z najlepszych odbiorów w rozgrywkach.

Szczególnie w pierwszych dwóch setach, kiedy pozwoliliśmy się rozkręcić gospodarzom, młodzież BBTS-u waliła w nas zagrywką, ile tylko miała sił – mówi Adam Aleksandrowicz. – Ale największe pretensje mam o to, że w pierwszej partii prowadziliśmy sześcioma punktami i pozwoliliśmy rywalowi wygrać z nami 25:22. Nie możemy tak robić.Siatkarze z Bielska-Białej przeważali także w drugiej odsłonie rywalizacji, ale do czasu. Tym razem zagrywka stała się atutem gości, którym straty pozwolił odrobić Piotr Niemiec. A w zaciętej końcówce przy prowadzeniu naszego zespołu 24:23 arbiter uznał, że atakujący BBTS-u nieprzepisowo przeszedł na drugą stronę boiska i zrobił się remis w meczu.

Trzeciego seta podopieczni 29-letniego Aleksandrowicza wygrali gładko, ale w czwartym znowu napotkali mocny opór przeciwników. Meczbola udało się zakończyć efektownym blokiem.

Siatkarze z Hajnówki nieźle grali w bloku oraz nie mylili się w ataku, a nam trochę błędów jednak się przytrafiło – ocenia Bogdan Lindert, dyrektor sportowy w BBTS-ie. – Mecz był bardzo wyrównany. Można powiedzieć, że zaważyły o nim cztery przegrane przez nas piłki w końcówkach dwóch niezwykle zaciętych setów.

W drugiej kolejce Pronar podejmie w sobotę Bzurę Ozorków. – Najwyższy czas przełamać się z tym przeciwnikiem. W poprzednim sezonie przegraliśmy dwukrotnie – przypomina Adam Aleksandrowicz.

Składy:

BBTS Bielsko-Biała – Pronar Hajnówka 1:3 (25:22, 23:25, 18:25, 24:26)

Pronar: Woroniecki, Alancewicz, Gołębski, Niemiec, Wójcik, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Iwaniuk i Saczko.

Zobacz również:

Wyniki 1. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved