Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wygrana częstochowskich drugoligowców

Wygrana częstochowskich drugoligowców

Kolejne zwycięstwo odnotowali siatkarze Delic Pol Norwid Częstochowa. Tym razem zawodnicy spod Jasnej Góry pokonali po zaciętym pięciosetowym spotkaniu drużynę Karo Strzelce Opolskie.

Pierwszy set razpoczął się od prowadzenia gości. Przy stanie 13:10 o czas poprosił trener Delic-Pola Stanisław Gościniak. Po przerwie częstochowscy zawodnicy nabrali pewności siebie i doprowadzili do remisu. Dzięki udanym serwom Adriana Szlubowskiego oraz blokowi Krzysztofa Ferka, Pawła Mazowskiego oraz Maćka Kusaja wygrali seta 25:20.

Początek drugiej partii rozpoczął się od udanego bloku Allassana Guindo oraz Łukasza Szczepanika z Delic-Pola, by następnie po własnych błędach na krótko oddać prowadzenie drużynie ze Strzelców Opolskich 6:4. Dalsza część seta to przede wszystkim udana gra gospodarzy, którzy pewnie wygrali 25:16.

W trzeciej partii wyrównany pojedynek trwał jedynie do stanu 7:7. Dalej set należał już do zawodników UKS-u Karo Strzelce Opolskie, którzy mimo porażki we wcześniejszych partiach zdołali sie podnieść i wygrać seta 25:21. Następna odsłona, to przede wszystkim znakomita gra gości, którzy zarówno w ataku jak i obronie spisywali się znakomicie i wygrali pewnie 25:16. W decydującej piątej partii, goście prowadzili już 6:3, by za chwile stracić trzy punkty i ostatecznie uznać wyższość zawodników z Częstochowy, którzy wygrali 15:12, a cały mecz 3:2.

Delic Pol Norwid Częstochowa – Karo Strzelce Opolskie 3:2 (25:20, 25:16, 21:25, 15:25, 15:12)