Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Winiary lepsze od Tulicy

Winiary lepsze od Tulicy

W ramach przygotowania do sezonu i startów w rozgrywkach LM kaliskie Winiary rozegrały mecz kontorlny z zespołem Superligi rosyjskiej – Tulica Tułamasz Tuła.

Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się na rozegranie pięciu setów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem kaliszenek 4:1.

Pojedynek przebiegał pod dyktando „gospodyń”, które w 4 setach bezwzględnie narzuciły rywalkom swój styl gry. Wyjątek stanowiła jedynie ostatnia partia spotkania, którą zawodniczki znad Prosny jakby gościnnie postanowiły oddać zawodniczkom z Tuły niemal bez walki.W ekipie kaliskiej pierwsze skrzypce zagrała już niemal tradycyjnie Anna Barańska, która brylowała w ataku. Nieźle w polu zagrała Anna Woźniakowska, dobrze w zespół wkomponowały się nowe zawodniczki i to zarówno Lena Dziękiewicz, jak i dwie Czeszki: Milada Spalova i Tereza Matuskova. Bardzo mocną stroną zespołu Winiar był blok, który często okazywał się być dla rywalek zaporą nie do przejścia.

Na tle „gospodyń” drużyna Tulicy zaprezentowała się średnio. Być może jest to spowodowane słabym zgraniem zespołu, lub też ma na to wpływ inna faza przygotowań do rozgrywek ligowych. Jaśniejszym punktem była niewątpliwie gra Agaty Karczmarzewskiej, która popisywała się zarówno skutecznymi atakami, jak i efektowną grą w obronie. Kilka niezłych akcji zaprezentowała na środku siatki również Ekaterina Osishkina.

Jutro zespół z Tuły zagra kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalkami Rosjanek będą zawodniczki Swarzędz Mebli AZS AWF Poznań.

Winiary – Tulica 4:1 (25:17, 25:19, 25:20, 25:15, 12:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved