Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > UKS Jedynka poczyna sobie coraz śmielej

UKS Jedynka poczyna sobie coraz śmielej

Bez debiutanckiej tremy zagrały w Warszawie siatkarki UKS Jedynka Aleksandrów i zdecydowanie pokonały akademiczki z Uniwersytetu Warszawskiego 3:1 oddając trzeciego seta w eksperymentalnym składzie.

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodyń i do stanu 12:12 był niezwykle wyrównany dzięki dużej ilości błędów własnych popełnianych przez siatkarki obu drużyn. Grę uspokoiła rozgrywająca UKS Karolina Dębowska uruchamiając dobrze dysponowane w ataku Kamilę Łuczak i Edytę Pilarską.

Łatwe zwycięstwo w końcówce pierwszego seta dodało skrzydeł aleksandrowiankom, które dzięki kolejnym udanym atakom i dobremu blokowi zwłaszcza najwyższej na boisku Barbary Jagły rozbiły gospodynie 25:12.

Trzeci set zespół UKS Jedynki rozpoczął dobrze a błędy akademiczek z Warszawy pozwoliły na objęcie prowadzenia 15:11. Mylili się jednak kibice wietrząc szybki koniec meczu bo dokonane przez trenera Zbigniewa Pilarskiego zmiany i dobra gra w obronie AZS UW doprowadziły do nerwowej końcówki zakończonej prostym błędem Edyty Pilarskiej.

Czwarty set pozbawił jednak złudzeń kilkunastu kibiców w hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ataki Kamili Łuczak i Pauliny Podleś oraz udane zagrania w bloku Klaudii Maryniak i Barbary Jagły dały drugie zwycięstwo w lidze zespołowi UKS Jedynka co przy stracie punktu przez AZS AWF W-wa ze Skarpą Toruń pozwala poważnie myśleć o grze o najwyższe lokaty w tabeli. Będzie to możliwe pod warunkiem zmniejszenia ilości popełnianych własnych błędów i powrocie do formy z ubiegłego sezonu słabiej spisującej się obecnie Marty Wankiewicz.

AZS UW Warszawa – Jedynka Aleksandrów Ł. 1:3 (20:25, 12:25, 26:24, 19:25)