Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia lepsza od Jastrzębia

PP: Resovia lepsza od Jastrzębia

Resovia Rzeszów pokonała na własnym parkiecie Jastrzębski Węgiel 3:1 w ramach rozgrywek grupy 3 Pucharu Polski. Rewanż zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 17:00.

Siatkarze z Jastrzębia do Rzeszowa przyjechali z siedmioma zdolnymi do gry zawodnikami. W składzie byli co prawda Dawid Murek i Przemysław Michalczyk, ale obaj, ze względu na urazy, nie brali udziału nawet w przedmeczowej rozgrzewce. Na parkiecie nie pojawiło się też czterech kadrowiczów, których brak w rozgrywkach Pucharu Polski wymusił na gościach regulamin.

Pierwsza partia niedzielnej potyczki potoczyła się dość niespodziewanie. Przyjezdni, z Jakubem Bednarukiem występującym na pozycji atakującego (zawodnik jest nominalnie rozgrywającym), niemal zdemolowali Resovię zagrywką i blokiem. Od początku uzyskali przewagę i wygrali seta do 13. Wśród gospodarzy nie mogli się odnaleźć nowi w Resovii Karel Kvasnićka i Geir Eithun, pozostali też nie błyszczeli.

Początek drugiej odsłony to prowadzenie miejscowych 4:0 po czterech autowych atakach gości. Przewaga ta utrzymywała się przez większość seta, ale w końcówce, po prostych błędach Resovii, stopniała do jednego punktu (18:17 i 21:20). Dwa asy Wojciecha Gradowskiego dały jednak gospodarzom cztery piłki setowe, z których druga przyniosła wyrównanie w meczu.

W kolejnym secie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Najpierw goście wygrywali 3:1, by później przegrywać 12:17. Błędy miejscowych spowodowały jednak, że znów na prowadzenie 22:21 wyszedł Jastrzębski Węgiel i ponownie sytuacja się odwróciła. Dwa bloki w końcówce dały zwycięstwo Resovii do 23.

Ostatnia partia niedzielnego rozpoczęła się, podobnie jak w trzecim secie, od prowadzenia przyjezdnych. Tym razem jednak nie skończyło się ono tak szybko, a resoviacy doścignęli gości dopiero przy stanie 11:11. Od tego momentu na boisku dominowali już miejscowi, którzy głównie dzięki skutecznemu tego dnia Gradowskiemu, osiągnęli wyraźną przewagę. Nie oddali jej już do końca seta.

W poniedziałek o godz. 17 w Nisku odbędzie się drugie spotkanie obu zespołów.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1

(13:25, 25:21, 25:23, 25:16)

Resovia: Pilarz, Perłowski, Kvasnićka, Józefacki, Kaczmarek, Eithun oraz Łuka (libero), Kozłowski, Kamuda, Gradowski, Szczygieł, Kusior.

Jastrzębski Węgiel: Ivanov, Gorzewski, Stępień, Bednaruk, Siezieniewski, Kamiński oraz Rusek (libero).