Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: MCKiS Jaworzno zwycięża w Jaworze

II liga: MCKiS Jaworzno zwycięża w Jaworze

Siatkarki MCKiS Jaworzno pokonały na wyjeżdzie KS Olimpię Jawor - jednego z faworytów II-ligowych rozgrywek. Jest to drugie zwycięstwo MCKiS w trzech rozegranych dotychczas meczach.

Zawodniczki MCKiS Jaworzno przystąpiły do meczu skoncentrowane i od razu objęły prowadzenie 6:3. Do stanu 18:18 trwała wyrównana walka i żadna z drużyn nie mogła uzyskać kilkupunktowej przewagi. Wreszcie w końcówce seta zespól przyjezdnych zagrał skutecznie i bez błędów, dzięki czemu uzyskał przewagę 24:21. Dynamiczne zbicie kapitana Jagody Pstraś zakończyło tę partię i… zdziwiło miejscowych kibiców.

W drugim secie mniej skutecznie grała Jagoda Pstraś, a Olga Samul nie

radziła sobie w przyjęciu zagrywki, stad Jawor prowadził już 23:16 i zdecydowanie wygrał tę partię.

Trzeci set miał dramatyczny przebieg. Zawodniczki z Jaworzna poprawiły grę w każdym elemencie. Libero Katarzyna Suska dokładnie przyjmowała zagrywki przeciwniczek, znowu nie do zatrzymania w ataku była Jagoda Pstraś, dobrze blokowały Iza Knapik i Karolina Sawaniewicz. W efekcie MCKiS prowadził już 18:14 oraz 22:19. Siatkarki z Jawora zdołały doprowadzić do stanu 23:23, ale końcówka seta należała juz do zawodniczek MCKiS. W tym secie, a potem juz do końca meczu ciężar gry w ataku wzięła na siebie Monika Pielecka, do której rozgrywająca Karolina Kuryło kierowała większość piłek.

Czwarty set to znowu wyrównana walka, zespoły walczyły o każdą piłkę, o każdy punkt. Tę partię wygrały – przy głośnym dopingu swoich kibiców – gospodynie 25:20.

Piąty set MCKiS zaczął bardzo nerwowo. Przy stanie 0:3 trener Mariusz Łoziński poprosił o przerwę. Poskutkowało. Na zmianę stron zawodniczki z Jaworzna schodziły prowadząc 8:7. Bardzo dobrze i ofiarnie grał cały zespół. Monika Pielecka swoimi dynamicznymi zbiciami siała spustoszenie po drugiej stronie siatki. Na nic zdały się przerwy brane przez trenera Olimpii Jawor Lesława Chrzanowskiego. MCKiS prowadził 10:8, 12:8, do końca nie dał sobie odebrać zwycięstwa i to zawodniczki z Jaworzna odtańczyły po meczu taniec radości. Ostatecznie podopieczne trenera Łozińskiego wygrały piątego seta 15:9, a cały mecz 3:2.

Olimpia Jawor – MCKiS Jaworzno 2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:20, 9:15)

Skład MCKiS: K.Kuryło, M.Pielecka, I.Knapik, J.Pstraś, O.Samul, K.Sawaniewicz, K.Suska (libero) oraz M.Bojko, B.Kowalska.

Mariusz Łoziński, trener MCKiS Jaworzno:

Bardzo cieszę się z tego, że była wspaniała walka i że zawodniczki, które wyszły na boisko, poradziły sobie. Cały tydzień pracowaliśmy nad mentalnością zawodniczek, nad zdrową agresją w grze. Drużyna musi być silna w każdym meczu. Oczywiście wynik, przede wszystkim postawa zespołu cieszy, ale pamiętać należy, że póki, co jeszcze jest ponad 6 miesięcy grania i nie powinno się oceniać zbyt pochopnie drużyn grających słabiej, jak również zbyt optymistycznie zespołu, który gra na tym etapie bardzo dobrze. Cały czas pamiętać należy, że naszym celem jest utrzymanie się w lidze.