Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast Szczecin – SMS Sosnowiec 3:1

I liga: Piast Szczecin – SMS Sosnowiec 3:1

My pokazaliśmy dziś niezłą zagrywką oraz dobry blok – tak trener szczecinianek Jerzy Taczała podsumował spotkanie pomiędzy Piastem Szczecin, a młodymi siatkarkami z SMS Sosnowiec.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Anna Gawron . Do stanu 17:17 gra po obu stronach siatki była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyny nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Bardzo dobrze w polu zagrywki radziły sobie zarówno miejscowe, jak i siatkarki SMS-u. W tym elemencie prym wiodły Paulina Dutkiewicz i Urszula Bejga . W ogólnym rozrachunku gorsze przyjęcie w tym secie miał szczeciński Piast, ale i młodym sosnowiczankom zdarzały się błędy, im szczególnie w ataku. Jednak zawodniczki gości, w których połączenie młodości i ogromna chęć do gry stanowiły główną zaletę, walczyły o każdą piłkę do samego końca. Przy stanie 23:24 trener przyjezdnych Andrzej Urbański wprowadził na podwyższenie bloku Zuzannę Efimienko . Set zakończył się autowym atakiem Kingi Kasprzak , a tym samym wygraną SMS-u do 23.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia sosnowiczanek 1:3. Czas wzięty przez trenera Jerzego Taczała poskutkował i szczecinianki szybko odrobiły dwupunktową stratę i po ataku z lewego skrzydła Kingi Kasprzak wyrównały po 3. Potem sukcesywnie zdobywały coraz większą przewagę. Przy stanie 10:6 za Marlenę Twaróg na boisko weszła Paulina Rolińska , a w polu zagrywki po stronie gospodarzy stanęła Paulina Dutkiewicz, dzięki której Piast zdobył sześć punktów. Karolina Kowalska , która zmieniła Annę Związek , gdy gospodynie prowadziły 20:9, również swoją zagrywka wprowadziła nerwowość po przeciwnej stornie siatki, a swojemu zespółowi pozwoliła zwiększyć przewagę do trzynastu punktów. Piściary nie dały już odebrać sobie wygranej i po dwóch zepsutych atakach Anety Dudy , która parę minut wcześniej zmieniła na boisku Annę Garown, set zakończył się wynikiem 25:11.

Trzeci set to kontynuacja partii drugiej. Rozpędzony Piast prowadził już 4:1 dzięki dobrej zagrywce Pauliny Rolińskiej. Przez szczeciński blok nie mogła przebić się kapitan SMS Sosnowiec Klaudia Kaczorowska . Od stanu 13:4, trener sosnowiczanek postanowił wymienić trzy zawodniczki. Najpierw wprowadził Zuzannę Efimienko za Gabrielę Wojtowicz , następnie Magdę Jagodzińską za Kingę Zielińską , by na końcu zmienić rozgrywającą. Po szczecińskiej stronie znowu w polu zagrywki stanęła Karolina Kowalska, która zmieniła Annę Związek. Jej serwis podobnie jak w partii drugiej, sprawiał trudności w odbiorze sosnowiczankom. Przy stnie 22:13 za Martę Szymańską na boisko weszła Katarzyna Bury , która od razu popisała się mocnym atakiem z prawego skrzydła. Po nieporozumieniu na rozegraniu w drużynie SMS-u Piast Szczecin wygrał seta do 14.

Czwarta odsłona pokazała, że młode siatkarki z Sosnowca nie zamierzały łatwo oddać meczu. Mimo przegrywania 10:4 nie poddały się i doprowadziły do stanu 12:11. Doskonale punktująca w początkowych minutach tej partii Paulina Chojnacka , nie zawiodła w decydującym momencie i po jej atakach Piast zaczął prowadzić 15:11. Jednak drużyna szczecińska nie wystrzegła się licznych błędów, spowodowanych lekkim rozluźnieniem w zespole, co w efekcie doprowadziło gospodynie do zaledwie jednopunktowej przewagi 18:17. Po ataku z lewego skrzydła Anny Związek Piast miał piłkę meczową w górze. Z odbiorem serwisu nie mogła sobie jednak poradzić Kinga Kasprzak, a Paulina Chojnacka nie potrafiła przedrzeć się przez sosnowiecki blok. W końcu szczeciniankom udało się skończyć spotkanie po ataku Kingi Kasprzak z drugiej linii.

Mecz pomiędzy szczecińską drużyną a zespołem gości z południa został rozegrany awansem w związku z przebywaniem siatkarek SMS-u w pobliskich Policach, gdzie w sobotę odbyło się spotkanie pierwszej kolejki I ligi kobiet pomiędzy sosnowiczanki, a miejscowym Chemikiem. Na pomeczowej konferencji trener sosnowiczanek Andrzej Urbański podkreślił, że jego zespół przyjechał w ten weekend z zamiarem wygrania jednego spotkania. Pomimo dzisiejszej porażki z Piastem Szczecin, plan został wykonany w sobotę w Policach, gdzie młodym siatkarkom udało się wygrać 3:0. Szczecinianki natomiast udanie zainaugurowały powrót do I ligi po ubiegłorocznej przygodzie w LSK. Cel wytyczony na ten sezon jest dla szczecińskiej drużyny oczywisty – powrót do ekstraklasy z kompletem zwycięstw w lidze. Na razie jednak siatkarki Piasta rozegrały jedno spotkanie, a przedligowe mecze towarzyskie nie nastawiały optymistycznie. Niedzielny mecz pokazał jednak, że do zespołu doskonale wkompnowały się łodzianki – Anna Związek i Paulina Rolińska, a i ławka rezerwowych potrafi zaskoczyć. W przyszły weekend szczecińskie siatkarki rozegrają wyjazdowe spotkanie z MMKS Dąbrowa Górnicza, z zespołem, który zaledwie dwa lata temu był ich bezpośrednim rywalem w wlace o najwyższą ligę rozgrywkową.

Piast Szczecin – SMS Sosnowiec 3:1 (23:25, 25:11, 25:14, 25:22)

Piast Szczecin: Szymańska, Chojnacka, Dutkiewicz, Twaróg, Kasprzak, Związek, Benderska (libero) oraz Rolińska, Kowalska, Bury

SMS Sosnowiec: Bejga, Zielińska, Gawron, Kaczorowska, Wojtowicz, Jagodzińska, Nowakowska (libero) oraz Efimienko, Soter, Lech, Staniucha