Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zapowiedź inauguracyjnej kolejki I ligi mężczyzn

Zapowiedź inauguracyjnej kolejki I ligi mężczyzn

Dziś zostanie rozegrana pierwsza kolejka I ligi mężczyzn, która powinna przynieść kibicom pokaźną dawkę sportowych emocji, pomimo tego, że aż dwa pojedynki, ze względu na rozgrywki Pucharu Polski, zostały przełożone i zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Najbardziej interesująco zapowiada się spotkanie pomiędzy beniaminkiem I ligi – Inotelem Poznań i Energetykiem Jaworzno oraz konfrontacja bielskiego BBTS-u z Pronarem Hajnówka.

Pojedynek w Poznaniu powinien być niezwykle atrakcyjny dla sympatyków siatkówki, gdyż beniaminek I ligi Inotel Poznań bedzie podejmować rewelację ubiegłego sezonu Energetyka Jaworzno. Siatkarze z Jaworzna w poprzednich rozgrywkach wielokrotnie udowodnili, że są niezwykle groźnym zespołem i będą wymagającym rywalem dla każdego przeciwnika. Należy jednak pamiętać, iż zespół Energetyka opuścił podstawowy rozgrywający z ubiegłego sezonu – Jarosław Maciończyk, co może mieć znaczący wpływ na grę podopiecznych trenera Zbigniewa Błaszczaka. Działacze drużyny z Jaworzna nie wywierają na swój zespół żadnej presji, licząc jedynie na ich uplasowanie się w pierwszej, bezpiecznej szóstce. Natomiast siatkarze Inotelu, jako beniaminek rozgrywek na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy, ma jasno sprecyzowany cel – chce pewnie utrzymać się I lidze, a aby to osiągnąć…. również myśli o zajęciu miejsca w pierwszej szóstce. Pewnym punktem poznańskiego zespołu powinni być Mariusz Kuczko i Tomasz Sokołowski. Ważna dla wyniku pierwszego spotkania będzie również dyspozycja libero Inotelu – Michała Dębca.Obaj kolejni przeciwnicy z Bielska i z Hajnówki, spotykali się wielokrotnie i znają się wprost doskonale. Jednak o ostatniej potyczce bielszczanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Wprawdzie przegrana 3:0 w Pucharze Polski ujmy nie przynosi, ale już styl tej przegranej, z pewnością. Siatkarze Pronaru niewątpliwie marzą o powtórzeniu pucharowego rezultatu, licząc na udaną inaugurację tegorocznych rozgrywek. Ponadto podopieczni trenera Adama Aleksandrowicza chcieliby definitywnie zapomnieć o ubiegłorocznych problemach ze zdobywaniem punktów na parkietach rywali. Spotkanie zapowiada się ciekawie również z tego powodu, że oba zespoły przystąpią do dzisiejszego meczu w zdecydowanie przebudowanych oraz radykalnie odmłodzonych składach i oba chciałyby zdobyć cenne trzy punkty.

Kibice siatkówki z pewnością czekają również na spotkanie w Zduńskiej Woli, gdzie zmierzą się kolejny beniaminek – miejscowy SPS i jeden z niekwestionowanych faworytów I ligi, czyli AZS PWZS Nysa. Zdecydowanie więcej atutów po swojej stronie mają nysanie, którzy od pierwszej piłki będą chcieli udowodnić, iż oczekiwania kibiców o ich włączeniu się do walki o awans do Polskiej Ligi Siatkówki są całkowicie uzasadnione. Podopieczni trenera Romana Palacza zaprezentują się na parkiecie w Zduńskiej Woli w kompletnie przebudowanym składzie, gdyż przed sezonem 2006/07 Nysę opuściło aż dziewięciu siatkarzy. W ich miejsce pozyskano między innymi: Arkadiusza Olejniczaka, Petra Turianskiego, Adama Kuriana i Grzegorza Nowaka, którzy są doskonale znani z rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy.

Mecze 1. kolejki:

SMS PZPS I Spała – Joker Piła

SPS Zduńska Wola – AZS PWSZ Nysa

Inotel Poznań – Energetyk Jaworzno

GTPS Gorzów – Avia Świdnik – przełożony

Bzura Ozorków – Skra II Bełchatów – przełożony

BBTS Bielsko – Biała – Pronar OSiR Hajnówka

Pauzuje Płomień Sosnowiec.

Autor tekstu: Lidia Łydka, SportoweFakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved