Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zapowiedź 1. kolejki I ligi kobiet

Zapowiedź 1. kolejki I ligi kobiet

fot. archiwum

Już dziś rozpoczyna rozgrywki ligowe pierwsza liga kobiet. Sezon jest długi, a o awansie zadecydują mecze play-off. Która drużyna dołączy do ekstraklasy kobiet, a kto spadnie do II ligi przekonamy się za kilka miesięcy.

Trudno dziś wskazać faworyta rozgrywek. Na pewno jest w tym roku kilka równorzędnych drużyn, choć prym powinna wieść wzmocniona personalnie i finansowo Wisła Kraków. Mecze kontrolne krakowianek pokazały już ich siłę, która tkwi głównie w profesorskim rozegraniu Magdaleny Śliwy. Jednak kluby takie jak MMKS Dąbrowa Górnicza, Sokół Chorzów, Piast Szczecin, KSZO Ostrowiec Św czy Politechnika Częstochowska, SMS Sosnowniec na pewno również łatwo pola nie oddadzą i będą walczyć o każdy punkt. Pozostałe ekipy to jedna wielka niewiadoma, choć być może wśród tych właśnie drużyn znajdzie się tzw. „czarny koń”. Przecież, żadna z drużyn przystępująca do rozgrywek nie zakłada, że to właśnie ona spadnie w tym roku do II ligi. Zresztą pierwsze mecze ligowe napewno wszystko zweryfikują.

 

Z zaplanowanych na ten weekend pojedynków nie odbędzie się na pewno mecz w Krakowie, gdyż obie drużyny w tym czasie rozgrywać będą mecze rewanżowe Pucharu Polski. Nie wiadomo również co z meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim. A oto jak przedstawia się zestaw par pierwszej rundy: 

Skra Bełchatów – MMKS Dąbrowa Górnicza

Na tym pojedynku nie powinno zabraknąć kibiców. Pod koniec ubiegłego sezonu obie ekipy toczyły walkę o najwyższe miejsca w pierwszej lidze. Jednak finalnie lepsza okazała się drużyna z Dąbrowy, która walczyła z AZS AWF Poznań o grę w LSK. Nie udało się to jednak i dąbrowianki znów rozpoczynają pogoń za ekstraklasą kobiet. Dużo zmian nastąpiło w obu ekipach. Wiele zawodniczek odeszło, ale wiele tez zasiliło oba kluby. Po meczach pucharowych widać, że w drużynie Skry brakuje Kingi Baran, która przeszła do beniaminka LSK AZS Bialystok. Natomiast w MMKS-ie nie zobaczymy kilku podstawowych zawodniczek, które były siłą uderzeniową zespołu. Jednak zespół mimo strat wzmocnił się znacznie i zapewne będzie walczył o najwyższe laury w pierwszej lidze kobiet. Skra, nie jest również na straconej pozycji. A jej pierwsze mecze powinny zweryfikować, szanse zespołu w walce o LSK.

Typ redakcji: 3:2 dla MMKS-u


 

Wybrzeże Rumia – Start Łódź

To mecz drużyn, które są wielkimi niewiadomymi w lidze. Rumianki mimo spadku do II ligi dostały kolejną szanse gry na wyższym poziomie rozgrywek. Po meczach sparingowych widać, że nie będą drużyną dostarczającą punkty. Natomiast Start został po ubiegłym sezonie bardzo osłabiony, a o sile zespołu będą decydowały w tym roku młode zawodniczki. Czy to okaże się lepsze, niż doświadczony zespół jaki widzieliśmy w ubiegłym sezonie…..Zapowiada się zatem kolejny interesujący i wyrównany pojedynek

Typ redakcji: 3:1 dla Rumii


 

Chemik Police – SMS Sonsowiec

Beniaminek będzie podejmować uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Sosnowiczanki potwierdziły w latach ubiegłych, że początek sezonu ligowego mialy zdecydowanie lepszy od pozostałych drużyn. Młode dziewczyny z SMS grały na pełnych obrotach i wygrywały mecz za meczem. Czy tak będzie i tym razem? Chemik na pewno tak łatwo skóry nie odda, a w swoim pierwszym meczu w lidze będzie chciał wypaść jak najlepiej, tym bardziej, że gra przed własną publicznością.

Typ redakcji: 3:2 dla Chemika


 

Wisła Kraków – SCS Sokół Chorzów

Obie ekipy w czasie okresu przygotowawczego rozegrały ze sobą bardzo dużo spotkań. Wisła okazała się w nich zdecydowanie lepsza. A siła tej drużyny tkwiła m.in. w bardzo dobrym rozegraniu Magdy Śliwy. Zapewne w swoim debiucie w Krakowie będzie chciała wypaść jak najlepiej i rozpocząć wspólnie z koleżankami drogę do LSK. Chorzownianki sezon rozpoczną w nowym ustawieniu, a o sile zespołu zapewne będą decydować Monika Konsek i Agnieszka Starzyk. Mecze powinien być interesujący, jednak wygrana krakowianek jest niezaprzeczalna.

q]Typ redakcji: 3:1 dla Wisły[/q]


 

UMKS Łańcut – SPS Politechnika Częstochowska

W Łańcucie wielkie zmiany. Nowy trener, nowe zawodniczki i nowe nadzieje. Drużyna w zeszłym sezonie grała w kratkę. Potrafiła wygrać i przegrać z każdym. Miejmy nadzieje, że trener Roman Murdza i nowe zawodniczki ułożą grę zespołu. Przeciwnikiem będą akademiczki z Częstochowy, które w ubiegłym sezonie po słabym początku brnęły w górę tabeli wygrywając mecz za meczem.. Z zespołu ubyła dobrze grająca szczególnie w drugiej części sezonu Magda Fedorów. To miedzy innymi dzięki niej częstochowianki w tak dobrym stylu wygrywały pojedynki. Po turnieju, który odbył się w zeszły tygodniu w Częstochowie trudno ocenić poziom gry zespołu. Zweryfikują to na pewno rozgrywki ligowe. Zatem kibice w Łańcucie powinni zobaczyć interesujący i wyrównany pojedynek.

Typ redakcji: 3:2 dla SPS-u


 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionowia Legionowo

KSZO turniej w Częstochowie może zaliczyć do mało udanych. Jednak kilka dni później w meczu z Wisłą Kraków ostrowczanki bez skrupułów i strachu zagrały z faworyzowanymi krakowiankami. Mecz był bardzo zacięty i choć KSZO ostatecznie przegrało, to dobry prognostyk dla zespołu zarówno przed meczem rewanżowym pucharu polski jak i przed potyczką ligową. A przeciwnik zadania nie ułatwi. Podopieczne Agaty Jung zapewne znów przebojem wejdą w rozgrywki ligowe. Młody i ambitny zespół raczej bez walki nie odda pola. KSZO jednak marząc o walce o LSK w takim meczu punktów raczej nie powinien tracić.

Typ redakcji: 3:1 dla KSZO


 

Piast Szczecin – SMS Sosnowiec ( mecz rozegrany zostanie awansem)

Korzystając z okazji, iż drużyna szczecińska w pierwszej rundzie by pauzowała, Sosnowiczanki wykorzystując swój pobyt w województwie zachodniopomorskim chcą rozegrać dwa spotkaniae – w sobotę z Chemikiem, a w niedzielę ze spadkowiczem z LSK Piastem Szczecin. Mecze kontrolne szczecinianek raczej niezbyt dobrze im wróżą. Ich postawa i gra w turnieju w Krakowie, czy w meczach sparingowych daleka była od ideału. Jednak Piast powinien sobie poradzić, chociaż nie bez trudu, z uczennicami SMS z Sonowca.

Typ redakcji: 3:2 dla Piasta

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved