Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Trzy przyczyny porażki Skry

Trzy przyczyny porażki Skry

Drugi trener BOT Skry Bełchatów Jacek Nawrocki uważa, że jego drużynę na pewno było stać na zwycięstwo. - Ale po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że o naszej porażce zadecydowały trzy przyczyny...

Pierwszą i chyba najważniejszą był brak zimnej krwi w przygotowywaniu kolejnych akcji w bloku. Nie do końca realizowaliśmy to, co sobie wcześniej założyliśmy. Na początku meczu trzymaliśmy się taktyki. Później Heikkinen i Iwanow niepotrzebnie przy kontrach skakali do środkowych Roeselare, odpuszczając skrzydła.

Drugą przczyną było zachowanie po błędach sędziego. W czwartym secie po pomyłkach arbitra straciliśmy w sumie pięć punktów. Najpierw błąd, później dwie żółte kartki, a na koniec dekoncentracja zespołu. Obie drużyny dzieliła zbyt mała różnica, żeby później odrobić tak duże straty.Trzecia przczyna to brak kończącego ataku po dobrym przyjęciu zagrywki. Po złym albo kontrze było nieźle, ale nie potrafiliśmy wykorzystać akcji po dobrze dogranej piłce do rozgrywającego.

;

Po powtórnym obejrzeniu tego meczu doszedłem do wniosku, że arbitrzy skrzywdzili nas strasznie. W całej historii naszych występów w Lidze Mistrzów nie spotkałem się z tak złym sędziowaniem. Zwłaszcza liniowi pokazywali wszystko na naszą niekorzyść. Najgorsze jednak, że główny nie zmieniał ich decyzji. I nie chodzi mi już o czwarty set, ale o drugi, w którym arbiter odebrał nam dwa punkty. Kto wie, czy nie na wagę zwycięstwa w meczu.

Żal, że z mistrzem Włoch (dwie przegrane – red.) nie spotkaliśmy na początku rozgrywek. Tuż po losowaniu mówiłem zresztą, że z tak silnymi zespołami lepiej grać w pierwszych kolejkach. Im dłużej trwają rozgrywki, takie drużyny spisują się lepiej. Ale trudno, będziemy walczyć dalej.

Jestem w trakcie rozpracowywania gry Lewskiego w spotkaniu z hotVolleys Wiedeń. Na pewno mistrz Bułgarii to bardzo silna drużyna z kilkoma indywidualnościami.

Opracowanie na podstawie wywiadu Jarosława Bińczyka, Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved