Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Raul Lozano: Myślmy o mistrzostwach świata

Raul Lozano: Myślmy o mistrzostwach świata

- Myślmy teraz o mistrzostwach świata, a nie o mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną za rok - tak krótko skomentował losowanie przyszłorocznych mistrzostw Europy trener reprezentacji Polski Raul Lozano.

W Moskwie Polska w pierwszej fazie turnieju zagra z Rosją, Belgią i Turcją. Trzy zespoły awansują do następnej fazy, gdzie trafią na Włochy, Bułgarię oraz Chorwację lub Finlandię.

Na pewno nie jest to losowanie bardzo korzystne – uważa II trener Alojzy Świderek. – Lepiej byłoby, gdybyśmy zamiast Francji trafili do grupy z Hiszpanią. No, ale nie ma co narzekać. Jak myśli się o dużych sukcesach, to trzeba wygrywać ze wszystkimi.We wtorek kadra siatkarzy spotka się na zgrupowaniu w Spale. W sobotę i niedzielę zawodnicy powołani przez trenera Lozano zagrają lub nie w meczach swoich klubów w Pucharze Polski. Dostali oni w wolną rękę – dodaje trener Świderek.

Najpóźniej do kadry dołączą zawodnicy BOT Skry Bełchatów. Oni w środę zagrają jeszcze w Lidze Mistrzów.

Po pierwszych meczach nie wyciągałbym jakichś zbyt daleko idących sądów – odpowiedział trener Świderek na temat początku rozgrywek Serie A oraz Ligi Mistrzów i słabszej postawy Lube Banca Marche Macerata. – Początek nie wyglądał rzeczywiście zbyt dobrze”

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved