Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > PZPS: Glinka i Barańska będą ukarane

PZPS: Glinka i Barańska będą ukarane

- Będą konsekwencje wobec zawodniczek, które nie stawiły się na zgrupowanie kadry - powiedział wiceprezes ds. szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Wspaniały. Jak sam dodał, dotyczy to Małgorzaty Glinki i Anny Barańskiej.

Glinka nie zjawiła się, a miała być tutaj w piątek. Na pewno będą tego konsekwencje, bo muszą być – stwierdził Waldemar Wspaniały.

Podobna sytuacja jak z Małgorzatą Glinką jest z Anną Barańską. – Ona również odmówiła gry w reprezentacji. Związek będzie musiał podjąć jakieś decyzje związane z tymi dwoma sytuacjami – podkreślił Wspaniały. Zaznaczył, że z zawodniczkami prowadzone były rozmowy, które nie przyniosły skutku. – Barańska ostatnio nawet nie odbiera telefonu od trenera reprezentacji. To dla mnie delikatnie mówiąc dziwna sprawa, w roku mistrzostw świata, które odbywają się raz na cztery lata – ocenił wiceprezes PZPS.Barańska jest tym wszystkim zdziwiona. – Zgłaszałam trenerowi, że w tym roku z powodu choroby nie chcę grać w kadrze. Miałam zapalenie płuc, oskrzeli – tłumaczy. – Wydawało mi się, że sprawa jest wyjaśniona i zamknięta. Myliłam się.Obie powinny przyjechać na zgrupowanie kadry – mówi trener Ireneusz Kłos.

Decyzje o karach zapadną w przyszłym tygodniu – dodaje prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. – Nie może być tak, że dziewczyny odmawiają przyjazdu na kadrę. Bo za rok wszystkie powiedzą, że nie chce im się grać w reprezentacji. Siatkarkom, które czasowo zrezygnowały z występów w reprezentacji Polski – grozi zawieszenie lub kara finansowa.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved