Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Oksana Gulijewa: Polscy trenerzy nas rozpracowali

Oksana Gulijewa: Polscy trenerzy nas rozpracowali

W środowisku siatkarskim Azerbejdżanu trwa jeszcze dyskusja na temat wyeliminowania kobiecej reprezentacji tego kraju z Grand Prix. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego Polska, pokonując w półfinale azerski zespół 3:1.

Na ten temat mówi Oksana Gulijewa i jej spostrzeżenia mogą być interesujące, szczególnie dla tych którzy dopatrują się w awansie ekipy trenera Ireneusza Kłosa dużej dawki szczęścia.

Mówiąc o naszym występie w Warnie trzeba zwrócić uwagę nasz podwójny pojedynek z mistrzyniami Europy Polkami – powiedziała Oksana Gulijewa. – Najpierw pokonałyśmy je, a potem przegrałyśmy. Z Polską grałyśmy też wcześniej i częściej przegrywałyśmy.Jak podkreśla Oksana Gulijewa mistrzynie Europy z porażki w grupie w Warnie wyciągnęły wnioski. – Doskonale zostałyśmy rozpracowane, trenerzy poznali nasze słabe punkty – powiedział Gulijewa. – Wszystkie te informacje zostały umiejętnie wykorzystane. Polki w drugim meczu zrobiły wszystko co leżało w ich mocy, żeby wyłączyć z gry naszą najlepszą zawodniczkę Natalię Mammadową. Często była blokowana.

Gulijewa przypomniała, że w pierwszym spotkaniu polski blok często nie nadążał za Mammadową. – Trzeba też powiedzieć, że nie ma u nas pełnowartościowych zmienniczek – powiedziała Oksana Gulijewa. – W drugim meczu z Polską rywalki w drugim secie grały praktycznie w innym składzie. Ich trener mógł posłać w bój równie mocne zmienniczki, które potrafiły wygrać. U nas nie było takich możliwości. Trenerzy nie mieli kim zastąpić zawodniczki, której akurat gra nie szła. Nie ma takiej możliwości, żeby usiąść na ławce w trakcie spotkania i pomyśleć o swoich błędach. Rywalki mogły tak robić. Zostałyśmy pokonane długą ławką polskiej reprezentacji.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved