Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nie taki diabeł straszny? Trefl Gdańsk – KKS Kozienice 3:0

Nie taki diabeł straszny? Trefl Gdańsk – KKS Kozienice 3:0

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali KKS Kozienice w trzech setach, lecz wynik w pełni nie oddaje tego, co działo się w spotkaniu faworyta II-ligowych rozgrywek z liderem grupy 3. Emocji na parkiecie w Gdańsku nie brakowało, zwłaszcza na początku i pod koniec meczu.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości 0:3. W drugiej minucie meczu było już 1:5 i wtedy trener Rafał Prus poprosił o przerwę techniczną. Uwagi gdańskiego szkoleniowca pomogły siatkarzom Trefla wyrównać, a następnie objąć minimalne prowadzenie. Dopiero od stanu 17:17 gdańszczanie grali jak na faworytów rozgrywek przystało i tylko oni zdobywali punkty do końca seta.

W kolejnej odsłonie siatkarze Trefla kontrolowali przebieg spotkania i mimo remisu 9:9 spokojnie doprowadzili do zwycięstwa 25:20.

Goście nie zamierzali się poddać w ostatniej, jak się później okazało, części meczu i grali jak równy z równym prawie do końca. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie, najpierw przy stanie 13:11, a następnie 20:19. Końcówka należała już do bardziej doświadczonego Trefla, który zakończył partię i mecz 25:21.

Trefl Gdańsk – KKS Kozienice 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Maciej Zmitrowicz, trener KKS Kozienice:

Niestety popełniliśmy zbyt dużo błędów. Siatkarze Trefla grali pewniej od nas, lepiej czuli się na własnym parkiecie i dysponowali dużo lepszą zagrywką. Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują i wydaje mi się, że moi zawodnicy zdawali sobie z tego sprawę. Po prostu dzisiaj gdańszczanie byli lepsi. Seta nie wygraliśmy, ale udało zdobyć się zdobyć dużo punktów.

Rafał Prus, trener Trefla Gdańsk:

Zawodnicy znają swoja wartość i siłę na tle przeciwników i rozpoczynają mecze bardzo siłowo. Chcą rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść na siłę i za szybko. Stąd słabe początki meczów. Najlepszy mecz w bieżącym sezonie rozegraliśmy na Turnieju w Gorzowie przeciw gospodarzom, mecz z Jokerem Piła był już słabszy, natomiast dzisiaj zdarzało się nam za dużo błędów i za dużo zagrań na poziomie II-ligowym. Mamy też problem po prawej stronie siatki, ale pracujemy nad tym i postaramy się, żeby wyjazdowy mecz z MKS MDK Warszawa odbył się bez nerwów.