Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielki stres w wielkim mieście

Wielki stres w wielkim mieście

To będzie szósty sezon Pavla Chudika w Polskiej Lidze Siatkówki. Trafił do naszej ekstraklasy, jak sam mówi, przypadkowo, ale teraz jest bardzo zadowolony. Będzie grał w J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska.

W 2001 roku miałem podpisany kontrakt we Francji – powiedział Pavel Chudik. – Nie wiem dlaczego nie doszło o jego realizacji. W każdym razie na tydzień przed mistrzostwami Europy w Ostrawie zostałem bez pracy. Dla rozgrywającego było już późno na szukanie zatrudnienia.

W tym mniej więcej czasie na turniej do Nysy przyjechała drużyna z Puchova. Jeden z moich znajomych z tego zespołu zadzwonił do mnie i powiedział, że w Nysie mają miejsce– wspomina Pavel Chudik. – Pomyślałem, że spróbuję i pojadę. W końcu to miał być tylko rok. Nie wiedziałem co z tego wyniknie, no i tak jestem już szósty rok.Chudik przyznaje, że wówczas o polskiej siatkówce nic nie wiedział. Nie było o niej tak głośno jak teraz – powiedział. Następnie trzy lata spędził w Jastrzębiu i jak mówi „było fajnie”. Cały czas utrzymuje kontakt z tym zespołem. Koleżeńskie więzi łączą go z Przemyławem Michalczykiem.

W Polskiej Lidze Siatkówki grało wielu Słowaków. W 2005 roku w słowackiej prasie naliczyli nas dziewięciu. Teraz chyba jest mniej – mówi. Różne względy zadecydowały, że podpisał kontrakt w Warszawie. Na pewno chcemy, żeby nie było gorzej niż rok temu, kiedy drużyna zajęła piąte miejsce – mówi Pavel Chudik. – O konkretnych sportowych planach nie chcę wypowiadać. Na ten temat wolę raczej mówić po zakończeniu sezonu.

Przyznaje, że lepiej czuje się w małym mieście niż wielkim, milionowym. Ludzie wiecznie spieszą się, w wielkim mieście jest większy stres – powiedział. – Za dużo tutaj wszystkiego jak dla takiego spokojnego człowieka jak ja. Mieszkanie mam na Bemowie, do hali przy Obozowej jest całkiem blisko.

Jego zdaniem w układzie sił czołówki PLS-u nic się nie zmieni. Silne jest Jastrzębie i Bełchatów, chyba mocniejszy skład ma Olsztyn. – mówi Pavel Chudik. – Nie widziałem jeszcze Częstochowy.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved