Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Zduńskiej Woli mecz z Nysą na inaugurację

W Zduńskiej Woli mecz z Nysą na inaugurację

Sportowe święto będzie w sobotnie popołudnie w Zduńskiej Woli. SPS zagra pierwszy, po rocznej przerwie, mecz w I lidze. Rywalem będzie AZS PWSZ Nysa - zespół typowany do awansu do Polskiej Ligi Siatkówki.

Mecz rozpocznie sie o godz. 18:00, w hali przy ul. Złotej 67. To trzecia przygoda zduńskowolan z bezpośrednim zapleczem PLS. SPS awansował do I ligi po raz pierwszy w roku 2003. W debiutanckim sezonie zajął doskonałe szóste miejsce. Prezesem klubu był wówczas Przemysław Mochnik. To on był prekursorem odrodzenia siatkówki w Zduńskiej Woli. Sezon 2004/05 był koszmarny. Zespół spadł do II ligi. Tam był tylko rok. W porywającym stylu drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Zawieruchę powróciła na „swoje” miejsce.

Pierwszy rywal zduńskowolan w roku 2006 spadł z PLS. Już w zeszłym sezonie wymieniany był jako jeden z kandydatów do awansu. Nic jednak z tego nie wyszło. Zespół grał nierówno. Nie pomogły zmiany trenerów.Do Zduńskiej Woli AZS PWSZ przyjedzie pod wodzą trenera Romana Palacza. Ma on do dyspozycji zupełnie przemeblowany skład. Przed rozgrywkami Nysę opuściło aż dziewięciu siatkarzy. W ich miejsce pozyskano między innymi: Arkadiusza Olejniczaka (Mostostal-Azoty Kędzierzyn Koźle), Marcina Krysia (wychowanek WKS Wieluń grający ostatnio Avii Świdnik), Petra Turianskiego (AZS Politechnika Warszawa), Adama Kuriana (Jastrzębski Węgiel) i Grzegorza Nowaka (Chemik-Delecta Bydgoszcz). Większość tych zawodników ma za sobą grę w Polskiej Lidze Siatkówki.

Kadrowo AZS wydaje się być silnym zespołem. Czy gracze potwierdzą na boisku, że powinni rządzić w lidze, to już inna sprawa.

SPS nie jest faworytem sobotniego meczu. Spotkanie sparingowe pokazały, że zduńskowolanie przygotowani są do sezonu dobrze. Atutem zespoły trenera Grzegorza Zawieruchy będzie też specyficzna, niska hala. No i kibice. Ci potrafią stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Mamy nadzieję, że fani wypełnią halę do ostatniego miejsca.

Tymczasem przed sezonem działacze SPS-u rozsądnie oceniają swoje możliwości. Zduńska wola z zadowoleniem przyjmie na koniec sezonu bezpieczne moejsce w środku tabeli, i taki jest cel zespołu na ten sezon.

źródło: Nad Wartą

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved