Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sylwetka Jakuba Jarosza

Sylwetka Jakuba Jarosza

Kuba to jeden z nowych zawodników Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Jest synem znakomitego przed laty siatkarza, a teraz trenera - Macieja Jarosza. Urodził się w 1987 roku w Nysie. Jednak nie lokalny patriotyzm zdecydował, że od nowego sezonu będzie występował na Opolszczyźnie.

Nie mieszkałem zbyt długo w Nysie, moi rodzice są bardziej związani z Wrocławiem – mówi zawodnik. O wyborze Kędzierzyna zdecydowała perspektywiczna drużyna, możliwość gry i rozwoju. Poza tym wiedziałem, że w tym mieście jest znakomita atmosfera dla siatkówki. Wreszcie jest blisko do Wrocławia oraz mogłem rozpocząć studia w Opolu.

Siatkarz podjął właśnie studia na I roku Politechniki Opolskiej.W ślady ojca najpierw poszedł starszy brat Jakuba – Marcin. Rozpoczęcie siatkarskiego treningu przez najmłodszego z Jaroszów było więc kwestią czasu.

Przecież praktycznie wychowywałem się na sali treningowej – żartuje zawodnik. Tato grał, potem był trenerem, mój brat grał. Można powiedzieć, że byłem skazany na siatkówkę, choć rodzice odradzali mi tę dyscyplinę. Mama mówiła, że dość już tych Jaroszów w siatkówce. Rodzice obawiali się kontuzji. Z tego powodu tato musiał szybciej skończyć karierę. Niedawno kontuzję leczył brat. Dlatego zaczynałem od pływania, bo to sport ogólnorozwojowy. Jednak i tak skończyłem pod siatką. I absolutnie nie żałuję.

Zawodnik miniony tydzień spędził – wspólnie z kolegą klubowym Bartoszem Kurkiem – na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów. Wcześniej obaj grali na mistrzostwach świata juniorów w Rosji. Byli podstawowymi zawodnikami polskiego zespołu.

To olbrzymi zaszczyt, że mogliśmy potrenować i poćwiczyć z najlepszymi polskimi zawodnikami – mówi Jarosz. Byliśmy miło zaskoczeni znakomitym przyjęciem i panującą atmosferą w kadrze. Byliśmy traktowani jak pełnoprawni zawodnicy tej drużyny.

Zawodnik ostrożnie wypowiada się o szansach wyjazdu na finały mistrzostw świata.

[q]Pojawienie się w szerokiej kadrze to ogromny zaszczyt, ale nie liczę na wyjazd. To dopiero mój pierwszy rok w seniorskiej siatkówce, przede mną szansa na występy w Polskiej Lidze Siatkówki. Będę zbierał doświadczenia.

Kuba przyznaje, że nie ma szczególnych zainteresowań, którym poświęcałby wolny czas. W wolnych chwilach lubi jazdę samochodem. Ma citroena C4 coupe.

Mam różne etapy, czasem lubię poszaleć, potem mam okres wyciszenia. Wtedy najchętniej siedzę w domu, oglądam telewizję, dobry film. Mama trochę żałuje, że nie poszerzam horyzontów. Ale kiedy mam to robić. Większość czasu spędzam na treningach i zgrupowaniach.

Sylwetka zawodnika

Jakub Jarosz to jeden z najlepszych polskich juniorów.
19-letni przyjmujący w tym roku skończył SMS w Spale.
Od kilku lat jest reprezentantem Polski w swych kategoriach
wiekowych. Rok temu na Łotwie zdobył mistrzostwo Europy
kadetów oraz 7. miejsce mistrzostw świata (Algieria). Od
ego sezonu będzie grał w Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle.
We wrześniu został powołany na zgrupowanie pierwszej
reprezentacji. Raul Lozano powołał go do szerokiej kadry
przygotowującej się do mistrzostw świata w Japonii.

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved