Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rusłan Olichwer broni legionerów

Rusłan Olichwer broni legionerów

- Problem nie w graczach zagranicznych lecz we właściwym systemie naboru i szkolenia - mówi sławny rosyjski siatkarz Rusłan Olichwer, który w najbliższym sezonie zagra w barwach Fakieła Nowy Urengoj.

Nowy zespół Rusłana Olichwera trenuje obecnie w swojej podmoskiewskiej bazie Nachabina, a niebawem wybierze się na zgrupowanie do Anapy.

Obecnie w klubach rosyjskiej superligi może grać dwóch graczy zagranicznych. – Uważam, że gdyby można było zatrudniać dowolną liczbę siatkarzy, to nie byłoby problemu – powiedział Rusłan Olichwer. – Gdyby było ich więcej, to mistrzostwa Rosji stałyby się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wśród znakomitych graczy wychowuje się młodzież. Jeżeli zawodnik jest zdolny, utalentowany i pracowity, to sam się przebije.Rusłan Olichwer podkreśla, że broni „legionierów” nie dlatego, że sam przez wiele lat grał w klubach włockich i brazylijskich.

Problem nie jest w graczach włoskich czy brazylijskich, którzy zajmą miejsca naszym – mówi Rusłan Olichwer. – Problemem są szefowie klubów. Jeżeli oni myślą tylko o sukcesach doraźnych i gotowi są tracić ogromne pieniądze na zawodników zagranicznych, to można powiedzieć, że do siatkówki przyszli ludzie przypadkowi.

Zdaniem Rusłana Olichwera, przy każdym klubie powinny być kluby młodzików i kadetów. Muszą inwestycje w sport dzieci i młodzieży. To jest w jego opinii fundament do sukcesów sportu w danym kraju.

Rusłan Olichwer, który bronił jeszcze barw b. ZSRR, ma 37 lat. – Zawsze z uwagą odnosiłem się nie tylko do sportowego, ale również treningowego procesu – powiedział. – Wielu graczy kończy kariery nie z powodu wieku lecz ze względu na kontuzje. Mi dzięki Bogu udało się.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved