Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Jadar Radom przed meczmi z AZS-em Olsztyn

PP: Jadar Radom przed meczmi z AZS-em Olsztyn

Meczami Pucharu Polski z osłabioną kadrowo ekipą AZS-u PZU Olsztyn, beniaminek Polskiej Ligi Siatkówki, Jadar Radom, rozpocznie oficjalnie sezon 2006/07.

Na jednym z siatkarskich portali internetowych ukazała się sonda zawierająca pytanie: który z zespołów zwycięży w drugiej grupie Pucharu Polski? Spośród ponad 500 internatów najwięcej szans dostał AZS PZU Olsztyn. Jadar w tej klasyfikacji – przynajmniej do wczoraj – zajmował miejsce czwarte.

Sonda jest oczywiście tylko zabawą, aczkolwiek dość symptomatyczną w treści. Większość kibiców choć pozbawiona klubowych tajemnic jest doskonale zorientowana w układzie sił Polskiej Ligi Siatkówki. Nazwiska zawodników, doświadczenie trenerów, klubowe budżety mówią na tyle dużo, że pozwalają typować kandydatów do zwycięstwa i tzw. dostarczycieli punktów. Kibice w Radomiu zastanawiają się z pewnością, do której z grup można będzie zaliczyć Jadar?Prezes klubu Tadeusz Kupidura bardzo liczy na dobre występy drużyny w Pucharze. W rozmowie stanowczo określił też cel, jaki stawia przed siatkarzami. – Oczywiście gramy o jak najlepszy wynik, ale wygranie tegorocznej edycji PP na obecną chwilę stoi chyba poza naszymi możliwościami. W tej sytuacji myślę, że dużo większą wartością będzie pozyskanie doświadczeń, no i oczywiście jak najlepsze przygotowanie do sezonu – powiedział.

Trener Dariusz Luks, o czym wielokrotnie już informowaliśmy, jest w fazie budowania optymalnej dyspozycji na ligę. Radomianie rozegrali już 17 spotkań kontrolnych z przeciwnikami o zróżnicowanym potencjale. Żaden z ligowych rywali nie może wykazać się podobną statystyką. Oczywiście każdy kolejny mecz przynosił nowe rozwiązania w ustawieniu wyjściowej szóstki. Już choćby na podstawie tego faktu trudno jednoznacznie ocenić siłę drużyny. Można natomiast dokładniej przyjrzeć się możliwościom siatkarzy. Jak do tej pory nie rywalizowali oni w meczach o wyższą stawkę i dlatego będzie teraz dobra okazja do porównań.

Udział w Pucharze Polski zmieni z pewnością podejście radomskich siatkarzy do gry, choć warto pamiętać o tym, że tegoroczny regulamin promujący drużyny z reprezentantami w składzie nieco wypacza sens formuły. Po dwóch miesiącach od momentu rozpoczęcia przygotowań obciążenia treningowe u Luksa mają teraz lżejszy charakter. Siatkarze powinni więc prezentować się coraz lepiej. – Ostatni tydzień był dość spokojny, mimo że problemy z bazą treningową dają nam się solidnie we znaki. Nie podejmę się oceny naszych szans, bo grupa „śmierci”, w której przyszło nam grać, jest naprawdę ciężka. Myślę, że zadanie na dziś to jak najlepiej zaprezentować się – powiedział przyjmujący Jadaru Sebastian Pęcherz.

AZS PZU Olsztyn do meczów pierwszej kolejki PP przystąpi poważnie osłabiony. Pewne jest, że w Ostródzie na parkiet nie wybiegnie żaden reprezentant Polski ze środkowym bloku Marcinem Możdżonkiem włącznie. Nie zagra też nowy libero akademików, Amerykanin Richard Lamborne. – Jeśli chcemy obligatoryjnie spełnić wymogi regulaminu PZPS-u pozwalające nam bez gry awansować do „ósemki”, nie mogę skorzystać z umiejętności kadrowiczów – powiedział trener Ireneusz Mazur.

Wiele więc wskazuje, że Jadarowi przyjdzie się zmierzyć w Ostródzie z zawodnikami rezerwowymi. Nie tak dawno nasz zespół znalazł sposób na ogranie akademików. Uwzględniając wszystkie okoliczności tej konfrontacji jest duża szansa, że i tym razem będzie podobnie.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved