Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pokazać charakter i zwyciężyć

Pokazać charakter i zwyciężyć

II-ligowa drużyna AZS-u Politechnika Radomska będzie miała w sobotę szansę zrehabilitować się za dwie dotychczasowe ligowe porażki. Akademiczki we własnej hali podejmą Szóstkę Biłgoraj.

Miniony tydzień dla podopiecznych Rafała Skórnickiego był niezwykle obfity w różnorakie wydarzenia. Zaczęło się od ukarania zawodniczek poprzez obniżenie o 50 proc. otrzymywanego przez nie stypendium. Kara ta zostanie anulowana, w przypadku gdy na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek radomskie siatkarki znajdą się w czwórce czołowych drużyn II ligi. – Wraz z zarządem klubu zdecydowaliśmy, że jeśli i to nie pomoże, podejmiemy dalsze kroki – powiedział „Gazecie” szkoleniowiec radomianek.

Szansę na częściową rehabilitację akademiczki miały już w czwartek. Na okoliczność otwarcia nowej hali sportowej w gimnazjum w Lipsku w pokazowym meczu zmierzyły się z pierwszoligowym AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Niestety, radomianki uległy w trzech setach: 23:25, 14:25, 20:25. – Jedynie w pierwszej partii dziewczyny podjęły walkę. Później znów popełniały zbyt wiele prostych błędów – przyznaje szkoleniowiec.W meczu o punkty radomskie siatkarki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się własnej publiczności. Ich przeciwniczkami będzie Szóstka Biłgoraj – najmłodsza drużyna w grupie, której średnia wieku wynosi niewiele ponad 16 lat. Według trenera nie ma to jednak większego znaczenia. – Moje podopieczne będą grać pod presją. Muszą wyjść na boisko, pokazać charakter i zwyciężyć. Najlepiej bez straty seta – mówi Skórnicki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved