Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Olsztyn przed meczami pucharowymi z Jadarem Radom

Olsztyn przed meczami pucharowymi z Jadarem Radom

Już w sobotę, z radomskim Jadarem, siatkarze PZU AZS Olsztyn zaczną tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski. Zmagania pucharowe będą mocnym przetarciem przed startującą dopiero w grudniu Polską Ligą Siatkówki.

Olsztyńscy akademicy mają już praktycznie zapewniony start w turnieju finałowym tegorocznych rozgrywek. Z powodu listopadowych mistrzostw świata oraz długich przygotowań reprezentacji Polski, regulamin rozgrywek Pucharu Polski zakłada =, iż drużyny mające w swoich składach, co najmniej trzech zawodników przygotowujących się do najważniejszej imprezy tego roku automatycznie otrzymują awans do przyszłorocznego finału. Na chwilę obecną drużyna brązowych medalistów ostatniego sezonu ma w swym składzie aż pięciu takich siatkarzy: Pawła Zagumnego, Wojciecha Grzyba, Michała Bąkiewicza, Marcina Możdżonka oraz Richarda Lambourne’a. Zapis ten ma jednak także drugą stronę medalu. Otóż w myśl przepisów ani jeden zawodnik z wymienionej piątki nie może zagrać w żadnym meczu fazy grupowej. Jeśli tak się stanie drużyna automatycznie straci prawo automatycznego awansu do turnieju finałowego.

Z tego faktu wynika prosta konkluzja, iż tak naprawdę trener akademików Ireneusz Mazur ma do dyspozycji zaledwie ośmiu zawodników podstawowego składu. Tylko Piotr Lipiński, Patryk Czarnowski, Paweł Kuciński, Michał Ruciak, Paweł Papke, Sinan Tanik, Michał Kubiak oraz Marcin Lubiejewski mogą bez obaw wyjść na parkiet i uczestniczyć w sobotnio – niedzielnej konfrontacji. Pole manewru szkoleniowca PZU AZS jest więc niezwykle ograniczone. Najgorsza sytuacja jest na środku siatki, gdzie aktualnie do dyspozycji trenera jest zaledwie jeden zawodnik – Patryk Czarnowski. Być może jednak Ireneusz Mazur zdecyduje się skorzystać z usług Marcina Możdżonka. Jeśli tak się stanie to na parkiecie ujrzymy z pewnością także Richarda Lambourne’a.

źródło: inf. własna, pzuazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved