Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mostostal-Azoty bez walki awansował do ścisłej „ósemki” PP

Mostostal-Azoty bez walki awansował do ścisłej „ósemki” PP

- Fazę grupową Pucharu Polski potraktujemy jako okazję do ogrywania młodych zawodników - mówi trener Andrzej Kubacki. To efekt powołania do szerokiej kadry na listopadowe MŚ, Bartosza Kurka, Jakuba Jarosza i dwóch obcokrajowców grających w Kędzierzynie.

Zgodnie z regulaminem tegorocznych rozgrywek PP klub, którego co najmniej trzech zawodników jest objętych przygotowaniami do MŚ, uzyska automatyczny awans do finałowej ósemki. Zapis ten dotyczy także obcokrajowców, a już wcześniej w kadrach swoich krajów znaleźli się czeski rozgrywający Petr Zapletal i niemiecki przyjmujący Eugen Bakumovski.

Trzy tygodnie temu, gdy Raul Lozano powołał na zgrupowanie Jarosza i Kurka, szef Mostostalu-Azoty nie krył oburzenia. Zawodnicy pojechali bowiem na obóz niemal prosto z mistrzostw Europy juniorów w Kazaniu. Tydzień temu Argentyńczyk ogłosił szeroką, 19-osobową kadrę, w której znaleźli się obaj zawodnicy.Chcemy skorzystać z zapisu regulaminu i już wysłaliśmy w tej sprawie pismo do związku – przyznaje Kazimierz Pietrzyk, prezes klubu.

Rozgrywki PP wkroczyły w fazę grupową (poprzedziły ją trzy rundy eliminacyjne). Mostostal jest w grupie I z Chemikiem Bydgoszcz oraz dwiema drużynami BOT Skry Bełchatów. W ten weekend w Bełchatowie miał zostać rozegrany pierwszy z zaplanowanych sześciu turniejów tej grupy.

Skra poprosiła o przełożenie terminu tego turnieju z uwagi na udział bełchatowian w Lidze Mistrzów – mówi Andrzej Kubacki, trener Mostostalu. – Będziemy grali w rozgrywkach grupowych Pucharu Polski. Spotkania te będą dla nas okazją do ogrania pozostałych zawodników oraz cementowania drużyny.

Oprócz kędzierzyńskiego zespołu miejsce w czołowej ósemce PP mają zapewnione BOT Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, AZS PZU Olsztyn i AZS Częstochowa. Z rywalizacji grupowej do fazy pucharowej awansują jeszcze 3 drużyny.

Autor tekstu Roman Stęporowski (NTO)


Z niektórymi sformułowaniami zawartymi w tekście można polemizować. Przykładowo, awans mogą wywalczyć drużyny mające po minimum trzech kadrowiczów, ale pod warunkiem, że w rozgrywkach grupowych PP, wspomniani kadrowicze nie zagrają. Jednak już wcześniej działacze Wkręt-Metu zapowiedzieli, że oni zagrają w PP pełnym składem. W tym przypadku awans Częstochowian, przynajmniej teoretycznie, nie jest wcale przesądzony.

Po zamieszaniu jakie zaserwowały władze PZPS decyzjami związanymi z rozgrywkami Pucharu Polski, chyba wszelkie kolejne innowacje, będą wprowadzane w życie z większą ostrożnością.

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved