Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Levski pokonał Maceratę, Konstantinov jako komentator

Levski pokonał Maceratę, Konstantinov jako komentator

Sporą niespodziankę zgotowali swoim fanom zawodnicy Levskiego Sofia, pokonując na własnym terenie 3:2, mistrza Włoch, Lube Banca Maceratę. W niecodziennej roli komentatora zadebiutował Plamen Konstantinov.

Nie było przed tym spotkaniem odważnego, który postawiłby na zespół Levskiego Sofia. Mistrz Włoch, kontra zespół, który w ostatniej edycji Champions League zajął ostatnie miejsce w grupie. Mało brakowało a reprezentanta Bułgarii nie oglądalibyśmy w tegorocznych rozgrywkach. Gdyby nie poszerzenie przez CEV liczby uczestników, Levski zostałby odsunięty od Ligi Mistrzów sezonu 2006/2007.

Tymczasem Włosi, którzy również w serie A grają jakby bez formy przyjechali do stolicy Bułgarii w całkiem dobrych humorach. Ivan Miljković, który wrócił do gry po kontuzji cieszył się zagra zaledwie 100km od swojego rodzinnego Nis. Realia boiska szybko sprowadziły jednak podopiecznych Fefe de Giorgi na ziemie, po pierwszym secie przegranym przez Maceratę mimo sześciopunktowego prowadzenia, zawodnicy kolejną odsłonę oddali właściwie bez walki. Wiele wskazywało, że mecz ten zakończy się równie szybko jak przewidywano tylko z innym zwycięzcą. Macerata się przebudziła, mozolnie zbierała kolejne punkty wygrywając trzecią oraz czwartą odsłonę. Nie sprawdziło sie jednak siatkarskie powiedzienie o tym kto nie wygrywa 3:0. Mistrzowie Włoch polegli 2:3 i zamiast być faworytem grupy mają wraz z Olympiakosem Pireus dwie porażki na koncie.W niecodziennej roli podczas meczu zadebiutował Plamen Konstantinov, który wcielił się w sprawozdawcę sportowego i wspólnie z dziennikarzem bułgarskiej telewizji komentował mecz swoich rodaków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved