Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Kłos o kłopotach kadrowych w reprezentacji

Ireneusz Kłos o kłopotach kadrowych w reprezentacji

Kadra polskich seniorek rozpoczęła ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata. Po rezygnacji z występów w kadrze przez Dorotę Świeniewicz, a następnie Annę Barańską, sytuacja na pozycji przyjęcie/atak stała się mało komfortowa. Nie lepiej jest także ze środkowymi.

Przed warneńskimi kwalifikacjami do Wolrld Grand Prix 2007 zespół prowadzony przez Ireneusza Kłosa został przetrzebiony kontuzjami. Ze składu wypadły Kamila Frątczak, Katarzyna Skowrońska i Maria Liktoras‚ a to oznaczało, że w naszym zespole nie tylko nie ma kto przyjmować i atakować, ale mamy spore problemy kadrowe także na pozycji środkowych bloku.

Selekcjoner o sytuacji w kadrze mówi z niepokojem. Brakuje odpowiedniej zmienniczki na pozycji przyjmującej. Dorota Ściurka jest bardzo utalentowana, ale to jej pierwszy ważny turniej. Brakuje mi na przykład Oli Przybysz, która jest już ograna i potrafi spełnić swoje zadanie‚ wchodząc z ławki. Milena Rosner i Asia Mirek są bardzo mocno eksploatowane i widać po nich zmęczenie.Zdaniem trenera drużyna obecnie powinna najwięcej pracować nad poprawą gry blokiem. Kiedyś ten element był naszą mocną stroną. Chcę zwrócić na niego szczególną uwagę w grach kontrolnych. Miesiąc to mało, zwłaszcza, że nie wiem, jakim składem będę dysponował. Podejrzewam‚ że Glinka raczej nie wróci. Będę starał się na wszelkie sposoby namówić do gry Barańską.

Anna Barańska już dwukrotnie odmówiła gry w drużynie narodowej.

Nie o to chodzi. Barańska powinna po prostu wiedzieć, że musi pomóc temu zespołowi. Nawet nie musi grać‚ potrzebna mi jest jako zmienniczka‚ żeby wchodzić w ważnych momentach. Ona wie, na czym polega siatkówka przez duże „S”. Tłumaczyła się stanem zdrowia. A przecież ja nie chcę jej tu wykończyć. Liczę też na powrót Kamili Frątczak – mówi Ireneusz Kłos.

Z Ireneuszem Kłosem rozmawiał Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved