Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Fazę grupową Pucharu Polski czas zacząć…

Fazę grupową Pucharu Polski czas zacząć…

Dwanaście zespołów podzielonych na trzy grupy zacznie w sobotę fazę grupową Pucharu Polski siatkarzy. W opinii fachowców najsilniejsza jest grupa druga z PZU AZS-em Olsztyn, Wkręt-Metem AZS Częstochowa, Jadarem Radom i J.W.Construction AZS Politechnika Warszawa.

Ci co tak mówią chyba mają rację – mówi Piotr Szulc z J.W.Construction. – Oczywiście byłoby bardziej miło gdyby w nas upatrywali kandydata do pierwszego miejsca w tabeli. Moim zdaniem najsilniejsza powinna być Częstochowa.

W okresie przygotowawczym siatkarze warszawscy rozegrali trzynaście meczów z czego sześć wygrali. – Bilans na pewno byłby lepszy gdyby nie urazy i różnego rodzaju dolegliwości zawodników – tłumaczy Piotr Szulc. – Sam ostatnio nie trenowałem przez dwa dni. Organizm przez to na pewno został osłabiony.Piotr Szulc podkreślił, że w Warszawie w porównaniu z poprzednim sezonem powstał nowy zespół. – Z podstawowego składu zostali Rybak, Kowalczyk i ja, reszta to nowi zawodnicy – powiedział. – W najbliższym pucharowym spotkaniu zagramy u siebie z Częstochową. Powinno to być ciekawe siatkarskie wydarzenie.

Piotr Szulc podkreślił jak fajną i miłą atmosferę tworzą kibice w hali przy ulicy Obozowej. – Naszym wspaniałym kibicom życzę dużo emocji oraz radosnych chwil – powiedział Piotr Szulc. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dopingu, który nam bardzo pomaga. Na trybunach jest wielu studentów.

Do fazy ćwierćfinałowej awansują po dwa czołowe zespoły z każdej z grup oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. W 1/4 finału muszą znaleźć się kluby, które do 19-osobowych kadr swoich krajów na mistrzostwa świata w Japonii dadzą co najmniej trzech zawodników.

Rywalizacja w grupach zakończy się 12 listopada. Trofeum broni BOT Skra Bełchatów, która Puchar Polski zdobyła w grudniu 2005 roku w hali Torwaru, pokonując w finale Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.

Składy grup Pucharu Polski

I - BOT Skra Bełchatów, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle,
KPS Skra II Bełchatów, BKSCh Delecta Bydgoszcz

II - PZU AZS Olsztyn, Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa,
J.W.Construction AZS Politechnika Warszawa, Jadar Radom

III - Jastrzębski Węgiel, Resovia Rzeszów, Avia Świdnik,
Gwardia Wrocław

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved