Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Centrostal Focus Park jedzie do Bogatyni

Centrostal Focus Park jedzie do Bogatyni

Siatkarki Centrostalu Focus Park Bydgoszcz od dziś do niedzieli walczyć będą w turnieju towarzyskim w Bogatyni. W zespole zabraknie jeszcze Iliany Goczewej i reprezentantki Polski Doroty Ściurki.

Na parkiecie w Bogatyni zaprezentuje się 5 zespołów: Nafta Gaz Piła, Gwardia Wrocław, Centrostal Focus Park oraz dwie drużyny ligi rosyjskiej Zariecze Odincowo i Tuła Tulica. Dla bydgoszczanek będzie to drugi turniej towarzyski. Poprzednio bowiem startowały w Gdańsku, gdzie odniosły zwycięstwo.

Liczę, że powalczymy o wysokie miejsce – mówi Piotr Makowski, trener bydgoszczanek. Obsada turnieju jest mocna i na pewno będzie to pożyteczny sprawdzian. W piątek zagramy z Naftą/Gaz. Nazajutrz zmierzymy się z Gwardią i drużyną Zariecza. Wicemistrzynie Rosji przyjadą do Bogatyni dopiero w sobotę, bo dzień wcześniej rozegrają w Kędzierzynie Koźlu mecz towarzyski z reprezentacją Polski. Zespół Tuły obecny będzie w Bogatyni tylko w piątek, ponieważ w sobotę także zagra z kadrą Polski.Do turnieju w Bogatyni zespół Centrostalu Focus Park przystąpi bez Iliany Goczewej i Doroty Ściurki.

Iliana miała do nas dołączyć w piątek, lecz była chora i dlatego opóźnił się jej przyjazd do Polski – informuje Makowski. [q]Umówiliśmy się, że zawodniczka przyleci do Bydgoszczy w niedzielę. Od poniedziałku powinna trenować już z nami. Dorota Ściurka przebywa z kolei na zgrupowaniu reprezentacji seniorek i przygotowuje się do meczów towarzyskich w Kędzierzynie Koźlu. Jak wiadomo celem kadry narodowej są mistrzostwa świata i może się zdarzyć, że siatkarka dołączy do nas dopiero po tej imprezie. Turniej w Bogatyni będzie, więc szansą dla młodszych zawodniczek. Na parkiecie będzie mogła pokazać się Monika Naczk. Być może zagrają także Justyna Łunkiewicz i Katarzyna Wysocka. Jestem przekonany, że będzie to dla nich cenne doświadczenie.

W weekend pauzować będą drugoligowe siatkarki Pałacu II Bydgoszcz. Wyjazdowy mecz z Sokołem Mogilno został przełożony na 29 października.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved