Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zapowiedź derbów Bielska-Białej

Zapowiedź derbów Bielska-Białej

Już w sobotę odbędą się historyczne pierwsze derby Bielska-Białej w piłce siatkowej kobiet. W grupie 2 II ligi MKS podejmie rezerwy BKS-u Aluprof.

Wygrana w Kozach, chociaż tylko 3:2, pokazała duże umiejętności zespołu. Jakkolwiek jeszcze zdarzają się dłuższe przestoje w grze, to zdecydowana postawa w 5 secie ma swoją wartość – tak trener BKS-u Aluprof II podsumował mecz swoich podopiecznych w poprzedniej kolejce II ligi.

Kolejny przeciwnik z własnego podwórka, MKS Bielsko-Biała, co prawda przegrał już dwa swoje mecze, jednak jak to zwykle bywa pomiędzy lokalnymi rywalami, walka jest zawsze zacięta, wyzwalającą najwyższe emocje. Pewnego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że w zespole Aluprof oprócz własnych wychowanek oraz zawodniczek pozyskanych z innych klubów, występują dziewczęta grające wcześniej w zespole MKS-u: rozgrywające Sandra Ciszczoń i Marta Mirocha. Za kilka dni do zespołu dołączy inna wychowanka MKS-u, atakująca Martyna Popik, która trenuje z nami od maja.Pierwsze historyczne derby w piłce siatkowej pomimo tego, że nie grają zespoły z najwyższych miejsc w tabeli powinno stać na dobrym poziomie i pokazać spore umiejętności bielskiej młodzieży. Są to zdecydowanie dwa najmłodsze zespoły w lidze, grające dodatkowo w rozgrywkach kadetek i juniorek.

Celem obu ekip jest pozostanie w lidze na przyszły rok, gdyż doświadczenie zdobywane w rozgrywkach ligi państwowej procentuje później w rozgrywkach młodzieżowych, w których oba zespoły mierzą wysoko.

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w hali „Victoria” przy ul. Bratków 16 – godz. 19.00.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved