Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zachodniopomorskie kluby przed inauguracją I ligi kobiet

Zachodniopomorskie kluby przed inauguracją I ligi kobiet

fot. archiwum

Dwie zachodniopomorskie drużyny zainaugurują w nadchodzący weekend rozgrywki I ligi. Spadkowicz z ekstraklasy Piast Szczecin chce walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, a beniaminek Chemik Police o utrzymanie się w gronie I-ligowców.

W obu klubach przed sezonem doszło do sporych roszad kadrowych.

 

Piast Szczecin po rocznej przygodzie w ekstraklsie znów wraca na I ligowe parkiety, ale nie chce tu zagrzać miejsca na dłużej niż jeden sezon. Działacze Piasta nie ukrywają, że celem jest powrót do ekstraklasy i to najlepiej w takim samym stylu jak uczyniła to w tym roku Gedania Gdańsk. W szczecińskim klubie nie udało się wprawdzie zatrzymać wszystkich zawodniczek ze składu walczącego w esktraklasie – odeszła m. in rozgrywająca Irina Archangielska , ale w klubie pojwiło się kilka młodych utalentowanych siatkarek – Anna Związek, Paulina Rolińska, Marta Benderska . 

Szczecińska drużyna nie miała najlepszej passy w grach kontrolnych. Podopieczne Jerzego Taczały przegrywały większość sparingów z drużynami z ekstraklasy. Uległy także swojemu najgroźniejszemu konkurentowi w walce o awans Wisłą Kraków. W lidze wyniki mają być jednak dużo lepsze.

 

O ile skład Piasta będzie jednym z najwyższych w I lidze, o tyle drużynie beniaminka z Polic zagrają raczej niższe sitakarki. Skład Chemika w ponad 50 % opiera się na byłych zawodniczkach Piasta. W polickiej „szóstce" wystąpią m.in Monika Bryczkowska, Joanna Kuchczyńska, Katarzyna Ostrowska, Ewa Kwiatkowska i Agata Furmanek . Cztery pierwsze siatkarki miały okazję grać już w ekstraklasie. Czy jednak będą potrafiły potwierdzić swoje duże możliwości w I lidze? Cel minimalny zespołu z Polic to utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej, ale marzeniem trenera Mariusza Bujka jest miejsce w pierwszej „szóstce".

 

W inauguracyjnych meczach Piast i Chemik zaprezentują się przed własną publicznością i zagrają… z tym samym przeciwnikiem SMS Sosnowiec. Zgodnie z terminarzem w I kolejce zaplanowano mecz Chemik – SMS, a Piast miał pauzować. Na prośbę SMS siatkarki z Sosnowca zagrają w sobotę w Policach, a w niedzielę awansem mecz z Piastem.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved