Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > XVII-sty Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców

XVII-sty Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców

W Miliczu w dniach 06-08 tym razem chłopcy będą rozgrywać turniej Nadziei Olimpijskich. Podobnie jak u dziewcząt, celem rozgrywek jest obserwacja najbardziej utalentowanych młodych siatkarzy z całej Polski.

Znów Milicz gości uczestników turnieju Nadziei Olimpijskich. Tym razem są to najzdolniejsi w Polsce siatkarze z rocznika 1992 i młodsi, zgromadzeni w 16. reprezentacjach swoich województw (rocznik 1992 to kategoria młodzików, a w przyszłym roku kadetów – przyp. red.)

Podczas trzydniowych zmagań przyszli trenerzy reprezentacji Polski kadetów będą obserwowali skuteczność w grze oraz poziom wyszkolenia techniczno-taktycznego młodych adeptów siatkówki. Bardzo ważnymi cechami będą również parametry wysokościowe, jeśli w przyszłości z młodych chłopców mają wyrosnąć następcy Piotra Gruszki czy Arkadiusza Gołasia. W związku z tym, czwartek, był dniem, w którym przeprowadzono wnikliwe badania zdolności i cech młodzików. Jutro zawodnicy staną już do rywalizacji na polu gry.



Wydaje się, że faworytem całego turnieju jest reprezentacja województwa Mazowieckiego, ale oni akurat trafili do najsilniejszej grupy „A’, w której mają Łódź, Opole i Lublin. My chcemy powalczyć co najmniej o półfinał imprezy. Swoje wstępne przewidywania opieram na tegorocznych rozgrywkach klubowych w kategorii młodzika – powiedział Tomasz Pajor, trener Dolnego Śląska, jednocześnie szkoleniowiec Gwardii Wrocław – brązowych medalistów tegorocznych MP młodzików.

Turniej będzie trwał do niedzieli, wtedy poznamy zwycięzcę rywalizacji 16 zespołów. W ten dzień będą również ogłoszone powołania do kadry Polski kadetów – co jest głównym celem turnieju.

Podział w grupach zespołów wojewódzkich
XVII-tego turnieju Nadziei Olimpijskich:

Grupa „A”
1.	Łódzkie
2.	Mazowieckie
3.	Opolskie
4.	Lubelskie

Grupa „B”
1.	Warmińsko-Mazurskie
2.	Małopolskie
3.	Śląskie
4.	Zachodnio-Pomorskie

Grupa „C”
1.	Pomorskie
2.	Dolnośląskie
3.	Podlaskie
4.       Świętokrzyskie

Grupa „D”
1.	Kujawsko-Pomorskie
2.	Lubuskie
3.       Wielkopolskie
4.       Podkarpackie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved