Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki łódzkiego SMS w zespole ŁKS

Siatkarki łódzkiego SMS w zespole ŁKS

Siatkarki ŁKS przystąpiły do rozgrywek drugoligowych, choć w drużynie nie zagra ani jedna zawodniczka tego klubu. Żeby była szansa zagrać w drugiej lidze, zatwierdzono kilkanaście siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Po zerwanych negocjacjach z Budowlanymi Łódź, do których przeszła większość zawodniczek, w ŁKS nie został nikt, nawet trener. Żeby była szansa zagrać w drugiej lidze, zatwierdzono kilkanaście siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli placówki prowadzonej przez Romana Stępnia, prezesa ŁKS. Wszystkie są juniorkami i uczą się w szkole przy ul. Milionowej. Na ten sezon zostały wypożyczone do klubu z al. Unii. Tym samym SMS nie zgłosił się już do rozgrywek międzywojewódzkich, choć w zeszłym roku był bliski do awansu do drugiej ligi. Szkoła odpadła dopiero w decydującym turnieju.

Prezes Stępień twierdzi, że takie rozwiązanie będzie dobre dla klubu z al. Unii. – Jako prezes zawsze starałem się pomagać ŁKS – zapewnia. – Teraz dzięki wypożyczeniu zawodniczek utrzymamy sekcję w ŁKS. A jeśli w przyszłości pojawią się sponsorzy, to jeszcze uda się jej wyjść na prostą. Tak jak piłkarzom czy koszykarkom.SMS wypożyczył siatkarki na podstawie umowy „dżentelmeńskiej”. Bez podpisywania formalnych kontraktów i bez pieniędzy. Do uzgodnienia pozostaje jeszcze m.in. sprawa finansowania wyjazdów drużyny na mecze ligowe. – Na razie będzie to po stronie ŁKS – zapowiada Stępień. – Ale przecież SMS płaci zawodniczkom stypendia, zatrudnia trenera. To było jedyne wyjście, żeby sekcja siatkówki w ŁKS nie upadła.

Pierwszy mecz w tym sezonie ełkaesianki przegrały z AZS AWF Warszawa. Został on rozegrany w sali przy ul. Milionowej, na terenie SMS. Kolejne spotkania mają odbywać się w tym samym miejscu.

Zobacz również:

Skład siatkarek ŁKS Łódź w sezonie 2006/2007

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved