Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia przed meczami z Jastrzębskim Węglem

PP: Resovia przed meczami z Jastrzębskim Węglem

W niedzielę na Podpromiu pierwsze w tym sezonie wielkie siatkarskie emocje. Resovia zagra z Jastrzębskim Węglem, wicemistrzem Polski. W poniedziałek te dwie drużyny zobaczy Nisko.

Łukasz Kadziewicz, Daniel Pliński, Grzegorz Szymański – to pewniacy w reprezentacji Polski Polski. Nikolaj Iwanow jest reprezentantem Bułgarii. Są jeszcze Paweł Rusek i Przemysław Michalczyk. Dawid Murek przechodzi rehabilitację i w tych meczach chyba nie wystąpi, ale i tak od gwiazd może zakręcić się w głowie.

Wygraliśmy z Jastrzębiem w Warszawie w memoriale Ambroziaka, chcemy go pokonać także w pierwszych meczach Pucharu Polski – twierdzi trener Jan Such. Jastrzębie jest faworytem w grupie trzeciej, w której, prócz Resovii, są Gwardia Wrocław i Avia Świdnik. Z fazy grupowej do ćwierćfinału awansuje 8 zespołów (po 2 z każdej grupy i dwa z trzecich miejsc z najlepszym bilansem).Musimy wygrać z Jastrzębiem – twierdzi Such. – Smakowicie zapowiadają się pojedynki środkowych. Występujących etatowo w reprezentacji Kadziewicza i Plińskiego oraz Łukasza Perłowskiego i Michała Kaczmarka, młodej zmiany w kadrze. U nas nie zagra jeszcze Dusan Kubica, dlatego na libero staną Piotr Łuka i Karel Kvasnicka.

W Pucharze Polski zagramy z marszu. Znajdujemy się w połowie przygotowań do sezonu ligowego, który rozpoczniemy 16 grudnia meczem w Częstochowie – dodaje Such. – Jestem zadowolony z dyspozycji drużyny. Trwa walka o miejsce w pierwszej szóstce, a na treningach wszyscy ciężko pracują.

Wczoraj rano resoviacy przez półtorej godziny ćwiczyli na siłowni. Niektórzy brali na barki ciężary po 140-160 kg. Jak atleci. Podobno Kaczmarek potrafi udźwignąć nawet 200 kg. W niedzielę przez godzinę będą ćwiczyć zagrywkę i przyjęcie. Rewanż z Jastrzębskim Węglem odbędzie się w Nisku, bo rzeszowianie chcą promować w PP siatkówkę w innych miastach.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved